Opinia Renault Laguna 2,0 GT 2.0 turbo 205KM (benzyna) kombi 2010r., ocena użytkownika (22bb)

Renault Laguna 2,0 GT 2010r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 turbo 205KM (benzyna)

data oceny: 2011-05-31

liczba wyświetleń: 2079

Wyliczenia z przejechania ponad 30000 km. wszystko zależy od stylu jazdy przy 230 km/ h pali ponad 20 l

Dobry silnik i pełne wyposażenie nie należy oszczędzać na dodatkach wszystko się przyda

dbać o auto jak o każde nowe przeglądy w ASO dla spokojności sumienia oraz dla utrzymania gwarancji (3 lata)

Rodzinne kombi na dalekie wyprawy, funkcjonalna dla ludzi z "miasta" robiących zakupy lub przewożących różne bagaże, ma komfort limuzyny a jest bardzo funkcjonalna, pralek i lodówek nie przewożę ale chyba można

Wad nie posiada no może poza miejscem na stopy na tylnej kanapie. Są to auta niezawodne o czym świadczy, że kupiłem drugą w 2010 pierwsza w 2008r. Ogólnie polecam niestety obecnie gama silników jest moim zdaniem tragiczna. ja polecam zwłaszcza 2,0 GT to jest auto z właściwym dla siebie silnikiem do rodzinnego kombi.

Samochód posiada 4 koła skrętne bardzo ułatwia to prowadzenie na parkingu jak i przy dużych prędkościach. Przyśpieszenie bardzo dobre. Hamowanie bez zarzutu. Ogólnie pewne prowadzenie pełna kontrola nad pojazdem

Musi mieć obroty około 3000 wówczas idzie jak przecinak, Przełożenia krótkie i szybkie nie ma problemu z wyprzedzeniem każdego pojazdu klasy średniej zarówno z startu na światłach jak i w czasie drogi, czasem jednak należy zredukować bieg

Samochód ma twarde zawieszenie w stosunku do poprzedniej II trochę może telepać na nierównościach jednak trzyma się super na zakrętach i w slalomie.

Miejsca jest dużo jednak trochę psuje niskie osadzenie foteli mimo dużej przestrzeni na kolana trudniej zmieścić stopy pod fotelem przednim, w Mondeo i Passacie jest to łatwiejsze. nad głową bez problemu

Nic dodać nic ująć jest super i w lecie i zimie (trzystopniowa klima) dwustrefowa

Samochód jest duży 4,8 m do parkowania konieczne czujniki cztery koła skrętne bardzo ułatwiają manewry i zwrotność podczas parkowania i jazdy po wąskich uliczkach południowej Europy

Ja lubię elektronikę Odpowiada mi karta Hand Free zbliżeniowa, nie wiem jak można posługiwać się kluczykiem i stacyjką ale ja tak jeżdżę od 2002r. Nigdy nie miałem problemów z kartą w żadnej z moich lagun

Przeglądy w granicach 1000 zł w ASO zarówno laguna 2,0 16 V jak i 2,0 GT przeglay raz w roku lub co 30000 i 20000 km w zależności od silnika