Opinia Renault Laguna 1.9 120KM (olej napędowy) kombi 2003r., ocena użytkownika (251y)

Renault Laguna 2003r. - opinia użytkownika

wyposażenie: ABS,Kontrola trakcji

data oceny: 2015-07-25

Myślę, że spalanie jest na bardzo dobrym poziomie.

Rodzinom 2+2

Kupując ten samochód miałem mieszane uczucia (patrz ogólne opinie nt. francuzów) ale po czasie okazało się, że dokonałem trafnego zakupu a może po prostu trafiłem na dobry egzemplarz.

Nie miałem nigdy problemów z układem jezdnym (kupiłem go przy stanie 153000). Sprawdza się przede wszystkim w trasie ale drogi miejskie też nie stanowią problemu. Bardzo dobrze trzyma się drogi.

Dorze dobrane przełożenia na poszczególnych biegach, przyspieszenie dobre zwłaszcza po włączeniu się turbo a co najważniejsze samochód przy swojej masie nie jest paliwożerny (mój najlepszy wynik na trasie to 5,3 l/100 km 800 km autostrady).

Samochód sprawdza się zarówno podczas dojazdów do pracy jak również jako samochód rodzinny na wyjazdy w dłuższe trasy np. na wczasy z całym bagażem i rodziną.

Bryła nadwozia bardzo mi się podoba, w mojej wersji trochę brakuje relingów dachowych, przestrzeń bagażowa wystarczająca dla 4-osobowej rodziny. Komfort jazdy w moim odczuciu bardzo dobry,ergonomia przyjazna kierowcy.

Myślę, że właściwie dobrane parametry zarówno ogrzewania w czasie chłodu czy zimy jak również działanie klimatyzacji nawet podczas upałów więcej niż zadowalające.

Myślę, że koszty eksploatacji tego samochodu włączając w to ceny napraw, naprawdę nie powalają na kolana i są do przyjęcia nawet dla niżej zarabiających.

Obsługa w zakresie np. wymiany żarówek ale myślę, że to bolączka większości współczesnych samochodów

Naprawdę jestem zaskoczony niskim spalaniem jak na tak ciężki samochód (ponad 1400 kg)

Piotr