Opinia Renault Laguna ESPerience 2.0 2.0 dCi 150 KM 150KM (olej napędowy) kombi 2006r., ocena użytkownika (tsh)

Renault Laguna ESPerience 2006r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 2.0 dCi 150 KM 150KM (olej napędowy)

data oceny: 2010-07-16

Spodziewałem się mniejszego spalania. Mam wrażenie że silnik za późno uzyskuje odpowiedni moment obrotowy i przez to wciągam go na wyższe obroty. Myślę że turbina jest dość duża aby uzyskiwać wysoką moc a przez to cierpi dół.

na historię serwisowania, najlepiej udać się do serwisu specjalizującego się w tej marce w celu oceny stanu technicznego

nie ma specjalnych wymagań

Komfortowe, ciche i estetyczne auto z mocnym dieslem który mógłby mniej spalać i mieć inną charakterystykę "dołu".

Zawieszenie komfortowo zestrojone, jednocześnie nie jest za miękkie aby mieć problemy w zakrętach.

Od silnika wysokoprężnego 150 KM spodziewałem się lepszych parametrów ale to może przez to że wcześniej użytkowałem Passata 130 KM. Laguna rozwija moc bardziej płynnie, charakterystyka jest jak benzyniaka. Jeśli chcesz przyśpieszyć to jednak potrzebuje obrotów. Skrzynia 6biegowa jest ok. Silnik jest dość dobrze wyciszony.

Jazda Laguną szczególnie w trasie to przyjemność. Jest cicho i komfortowo.

Laguna II FL jest średniakiem pod względem przestrzeni, obecne samochody z tego segmentu urosły ale Laguna III też jest dużo większa. Jakość materiałów bardzo dobra, no może poza łuszczącymi się rączkami. Materiały są estetyczne, problemem jest dźwięk dochodzący spod deski rozdzielczej przy pewnych obrotach silnika (gdy są przekazywane drgania na nadwozie)słychać jak gdyby przewody nie były odpowiednio spięte i uderzają o plastik.

Jest ok, automatyczna klimatyzacja działa bezproblemowo.

Nie miałem z tym problemu, choć obiegowa opinia jest taka że niektóre egzemplarze są wyjątkowo awaryjne. Ja tego nie potwierdzam, wszystko działa bez zarzutu.

Nie miałem z tym samochodem problemów.