Opinia Renault Laguna RXE 2.0 16V N7Q 139KM (benzyna+gaz) kombi 1997r., ocena użytkownika (bg1)

Renault Laguna RXE 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 16V N7Q 139KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-08-12

Od momentu sprowadzenia auta zamontowałem w nim instalacje sekwencyjnego wtrysku gazu. Jestem z niej bardzo zadowolony. Jak na tak duże auto gwarantuje ona małe spalanie i brak utraty mocy jak przy zwykłej mieszalnikowej.

chmm... skrzynia wycieki, zawieszenie (wahacze, sworznie itp) Ogólnie dla mnie ważne jest czy auto było "bite" więc dokładne oględziny karoserii na jak i wewnątrz auta ( w bagażniku pod okładzinami). W jednym przypadku po podniesieniu dywanika w bagażniku ukazały się piękne garażowe spawy i obraz polskiego mechanika, który ponaciągał Lagunke po "małym" bumm w tył. Dlatego sobie powiedziałem żadnego zakupu w kraju a zwłaszcza od handlarzy. Sam przywiozłem sutko kupione od prywatnego właściciela zdomu. Strzał w 10.

Na naszych drogach szczególnie zawieszenie. Rzut oka na skrzynie i przy wyciekach na poziom oleju w skrzyni.

Rodzinom z dziećmi, osobom dużo podróżującym i ze sporą ilością bagaży.

Oceniam Lagune na 8 przy 10 stopniowej skali.

Jak przystało na "francuza" autko jest bardzo wygodne - wręcz płynie po drodze. Jednak jedna zasada - trzeba dbać o zawieszenie i wymieniać wszystko na czas. W wersji kombii ograniczona widoczność do tyłu więc z parkowaniem należy uważać. Masa auta wpływa na jego lepsze prowadzenie i trzymanie się drogi.

Silnik rewelacja ale skrzynia biegów tragiczna. Powód? Skrzynia jest Reno a silnik z Volvo. Przy 120km/h wysokie obroty i hałas dość odczuwalny w aucie. Konstrukcja wybieraka skrzyni od spodu :( w efekcie ciągłe wycieki oleju. Przyspieszenie najlepsze w górnych granicach obrotomierza.

Ogólnie komfort bardzo dobry. Minusem jest już wcześniej wspomniane złe zestrojenie francuskiej skrzyni ze szwedzkim silnikiem powodujące dość wysokie obroty i hałas w środku auta.

Z uwagi na klasę auta i rodzaj nadwozia - kombii- na brak miejsca nie można narzekać. Wygoda wnętrza i foteli przetestowana w trasie Polska - Słowacja - Węgry- Rumunia - Bułgaria-Złote Piaski. 1700km w jedną stronę w 4 osoby. Brak zastrzeżeń.

Klimatronic spisuje się bardzo dobrze. Należy tylko systematycznie wymieniać filter kabinowy - unikniemy przykrych zapachów i spalenia się dmuchawy - koszt w klimatroniku ok 500zł.

Kombii utrudnia widoczność do tyłu przy parkowaniu a tak poza tym ok! Trzeba się przyzwyczaić i poznać każde auto, wówczas nie ma problemów z jego wyczuciem.

Wiele osób narzeka na elektrykę w Reni, ja jak na razie (odpukać) nie miałem z tym problemów. Dodam, że pomimo posiadania tego od roku, zrobiłem nim już ponad 40 tys km!

Jak widać nie wymieniałem wielu rzeczy w moim aucie. Dodam, że w chwili sprowadzenia było ono bardzo zadbane. Ceny części ą przystępne. Naprawy typu wymiana sworznia czy łącznika to dla każdego faceta chwila czasu poświęcona we własnym garażu.

j/w

Raczej nic :) Przed zakupem zrobiłem dokładne rozeznanie i wiedziałem co otrzymuję kupując Ren.