Opinia Renault Megane Dynamic 1.5 dci 110KM (olej napędowy) kombi 2011r., ocena użytkownika (24wy)

Renault Megane Dynamic 2011r. - opinia użytkownika

silnik: 1.5 dci 110KM (olej napędowy)

data oceny: 2015-05-14

Silnik ekonomiczny. Nigdy nie spalił więcej jak 6.4 l/100 km.

Przestrzegać zaleceń producenta odnośnie serwisu. Kupować paliwo w pewnych stacjach paliw. Pamiętać o schładzaniu turbiny po szybkiej jeździe.

Rodzinie czteroosobowej.

Od roku jeżdżę głównie na krótkich trasach i obawiam się o DPF. W razie problemów usunę. Oby Renia tak się sprawowała przez następne lata.

Autko prowadzi się doskonale, na zakrętach nawet przy szybkiej jeździe pewnie trzyma się drogi. Układ hamulcowy też bardzo dobry - do tej pory nie zmieniałem klocków hamulcowych. Natomiast cofanie bez czujników było by bardzo trudne - słaba widoczność.

Silnik pracuje z dużą kulturą, jest wystarczająco dynamiczny nawet przy dużych prędkościach jazdy gdy jest potrzeba żwawo zbiera się na obroty. Spokojnie też można przyspieszać od prędkości 80 km/h na 6 biegu. Spalanie na autostradach przy prędkości na tempomacie 140 km/h ok. 5,6 l/100 km. W jeździe mieszanej po śląsku 5,7. Skrzynia precyzyjna - na trasie przydał by się jeszcze jeden bieg.

Zawieszenie komfortowe na trasie natomiast w mieście trochę za twarde zważywszy na miejskie dziury. Wyciszenie silnika i zawieszenia bez uwag. Słyszalne szumy powietrza przy szybkiej jeździe. Regulowane siedzenia z przodu są bardzo wygodne i nawet długotrwała jazda nie powoduje bólu kręgosłupa.

Świetny bagażnik, wygodne wnętrze umożliwiające wyjazd na wakacje z dużymi bagażami w 4 osoby. Miękki lakier przez co widać rysy z myjni automatycznej. Zero korozji ale z przodu dość dużo odprysków lakieru od kamieni.

Klima działa bez zarzutu - jak do tej pory nie serwisowana. Zimą jak to dizel trzeba poczekać na ciepło kilka minut.

Mała szyba tylna ogranicza widoczność ale tą niedogodność rekompensuje wygląd autka i czujniki cofania.

Nie miałem żadnych problemów jak do tej pory jedynie zimą przy dużej wilgotności (samochód stoi pod chmurką)czasami pojawia się komunikat by sprawdzić poduszki powietrzne. Wiosną problem mija.

Na początku, o czym pisałem wcześnie, problem z nierówno zużywającą się tylą tarczą hamulcową. Teraz wszystko jest OK. Do tej pory nie dokonywałem żadnych napraw, wszystko działa idealnie, żadnych stuków (zimą podczas jazdy po bruku chyba coś stukało - sprawdzę przy kolejnym serwisie). Oleje filtry wymieniam zgodnie z zaleceniami co 30000 km, po zakończeniu gwarancji zrezygnowałem z serwis Renault - materiały te same za 50% ceny. Za namową obecnego serwisanta planuję robić wyminę oleju co 20000 km.

Jestem w pełni zadowolony z samochodu.

Kupując samochód obawiałem się awaryjności Renault, o której tak dużo się mówi i pisze.

Edi