Opinia Renault Megane tech-run 1.6 110KM (benzyna) hatchback 2010r., ocena użytkownika (vhf)

Renault Megane tech-run 2010r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-11-08

Nie robiłem pomiarów typu miasto-trasa ale nie moge zostawić tych kratek pustych wiec wpisalem dane producenta .Komputer wyświetla 7,3

targować sie do końca i dopilnować żeby dali jakieś dywaniki do środka oraz karte z mapami do nawigacji.

Czytać komunikaty na desce rozdzielczej i instrukcje obsługi np. po zaparkowaniu odczekać 30 sek przed wyłączeniem zapłonu itp.

Najwiekszą zaletą tego auta jest cena zakupu przy bardzo bogatym wyposażeniu seryjnym.Z tempomatem, abs,esp czujnikiem cofania,czujnikami deszczu,światel poduszkami,kurtynami oraz wbudowaną nawigacją TOM TOM w języku polskim z mapami europy wschodniej na 16"kolach zaplacilem 57 tys zl(w środku lata nie z wyprzedaży).Dokładnie sprawdziłem konkurencje i wiem że jest to cena nie do pobicia do ktorej konkurencji jest sie trudno nawet zbliżyć.

Auto jedzie jak po szynach.Dość sztywne zawieszenie jak na Renault.Rewelacyjne wspomaganie układu kierowniczego.Widocznosc do przodu (prawo,lewo) ograniczona przez kształt maski,ale doświadczony kierowca sobie poradzi z parkowaniem.Natomiast parkowanie tylem bez czujników to juz inna sprawa-lepiej skorzystać z tej opcji wyposażenia.

Trzeba pamietac,że oceniamy tu klasyczny kompakt z benzynowym silnikiem 1.6 l.Polecam tę konfiguracje poniewaz jest to rozsadny kompromis pomiędzy dynamiką a oszczędnościa no i ceną zakupu nowego auta.podążając za asystentem zmiany biegów można osiągnąć naprawde niskie spalanie paliwa.Można też ostrzej potraktować pedał gazu i rozkręcić obrotomierz powyzej 3000 obrotow wtedy auto zaczyna jechać.Do 6-biegowej skrzyni trzeba się przyzwyczaić.

Auto nie jest specjalnie dobrze wyciszone.Słychac zawieszenie na większych nierównościach ai silnik daje sie we znaki w gornych rejestrach obrotów.Ale przy normalnej jeżdzie jest naprawde ok.Można oczywiście dopłacić 10tys zl za toyote i będzie troche ciszej jeśli warto?Z przodu bardzo komfortowo,z tyłu wydaje sie być ciasno,ale nie podróżowałem dłużej na tylnej kanapie wiec nie wiem jak jest naprawde.

Ergonomia bardzo dobra,sterowanie radiem i wszystko w zasięgu ręki.Wsumie kierowca nie ma za wiele do obsługiwania kiedy auto wyposażone jest w automatyczne czujniki światła i deszczu,tempomat.Poprostu jedziemy a auto włącza i wyłącza wszystko za nas.Wszystko to w standarcie-bez dopłaty!Jakość wykończenia naprawde dobra jak i materiały użyte do wykończenia środka.Siedziałem w nowym aurisie w oktavi w yarisie ogladałem koreańczyki wiec wiem co mówie.Karoseria sprawia wrazenie dobrze spasowanej i z pewnościa prezentuje pionierskie rozwiązania jak schowane pod maską pióra wycieraczek czy plazmowo spawany dach.Wszystko to żeby poprawić aerodynamikę.

Klimatyzacja manualna bardzo dobrze(podobno nie warto dopłacać za klimatronik).Zima dopiero nadchodzi więc o ogrzewaniu nie napisze nic.

Jak już wcześniej napisałem w tym elemencie nie jest najlepiej.Po przesiadce ze Scenica był szok.Poprostu charakter auta jest zupełnie inny.Mamy świetne trzymanie sie drogi w zakrętach kosztem widoczności.

Auto jest nowe,użytkowane 4 miesiące poki co bez zarzutu.

Auto na gwarancji jeszcze sie nie popsuło.Co do kosztów serwisu nie mam złudzeń tanio nie będzie,choć wymiana oleju dopiero po 30 tys.Prawdopodobnie wymienie olej wcześniej bo z tymi 30 tys to chwyt reklamowy tylko.Przynajmniej pierwszą wymiane należy zrobić po 15 tys.

Przetłoczenia na masce utrudniają manewrowanie.

Bardzo dobre właściwości jezdne.Interesu jące wnętrze.Niesamowite wspomaganie układu kierowniczego.Tempomat w seryjnym wyposażeniu.