Opinia Renault Scenic II 1.6 K4M 113KM (benzyna) mini-van 2004r., ocena użytkownika (23dx)

Renault Scenic II 2004r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 1.6 K4M 113KM (benzyna)

data oceny: 2012-07-24

Zależnie od stylu jazdy - krótko mówiąc: zatankujesz 20 litrów i spokojnie wystarczy na tydzień jazdy w cyklu mieszanym (70% miasto, 30 trasa).

brak uwag ;)

- tankować dobre paliwo - znaleźć dobry serwis - stosować dobre części i płyny - dbać - dbać - dbać ;)

Każdemu kto ceni sobie wygodę - świetna alternatywa dla pospolitych "kombików".

Takiego samochodu szukałem i spełnił w 100% moje oczekiwania. Duże, przestronne, ładne, dobrze wykonane i wygodne auto. W wersji 1.6 16V 113 KM jest to najlepszy kompromis miedzy spalaniem, kosztami zakupu, eksploatacji i bezawaryjnością. Być może trafił mi się taki egzemplarz, ale z pełną odpowiedzialnością polecam!

Łatwy do wyczucia, trochę "gumowy", zmienna siła wspomagania - 4+

Niezła elastyczność, precyzyjna skrzynia biegów (czasami "wyskakuje" wsteczny). Silnik pracuje kulturalnie, cicho. Przyśpieszenie - to nie jest auto do szybkiej jazy, silnik jest wystarczający - 4

Niepokonany w tej kategorii - żadne inne auto nie daje takiego komfortu podróżowania i przy tym nie wygląda jak pudełko po butach ;) - 5+

Przestrzeni aż za dużo. Co do ergonomii - niektóre przełączniki mogły by być bardziej pod ręką (sterowanie nawiewem, lusterkami). Materiały dobrej jakości, spasowanie nieco gorzej - 5-

Klimatyzacja mogła by być bardziej wydajna, ale to pewnie dlatego, że posiadam manualną.

Do przodu - bajka! Ogromna szyba, krótki przód oraz tył sprawiają że parkowanie jest bajecznie proste. Lusterka mogły by być nieco większe.

Bolączka modelu - ja jednak na razie nie miałem z nią problemu (i oby tak dalej) - 5

Jak na razie żadna poważna awaria unieruchamiająca auto mi się nie przydarzyła - mam nadzieję, ze tak będzie dalej. Części (w tej wersji silnikowej) są na akceptowalnym poziomie. Najbardziej awaryjne podzespoły samochodu (hamulec parkingowy, karty, elektronika) na razie działają bez zarzutu.

Mimo wszystko auto dużo pali, ale jak to mówią "oszczędności pod dystrybutorem mszczą się w serwisie"

Auto jest po prostu ładne, wygodne i duże.

Piotr