Opinia Renault Scenic II 1.6 16V 110KM (benzyna) mini-van 2003r., ocena użytkownika (hr3)

Renault Scenic II 2003r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 1.6 16V 110KM (benzyna)

data oceny: 2009-07-11

Obserwacja chwilowego zużycia paliwa pomaga wwyrobieniu oszczędnego stylu jazdy

Oczywiscie na pochodzenie auta - musiałem sprowadzić je osobiście (przyjechałem nim z Niemiec), gdzie auta są z reguły lepiej wyposażone w standardzie

Na styl jazdy

Duża wygoda, przemyślana konstrukcja - bardzo elastyczna w aranżacji (tylne fotele wyjmuje się w całości. Opisane powyżej mankamenty psują trochę wrażenie z ekploatacji tego auta - w japończykach, którymi wcześniej jeździłem takie rzeczy się nie zdarzały (jedynie wymiany eksploatacyjne części i materiałów)

Słaba widoczność obrysów auta - trzeba dużej wprawy, aby zaparkować blisko np. słupa czy innego auta

Przy eksploatacji zalecane jest wg instrukcji delikatne operowanie pedałem "gazu" - co sprawdza się w czasie jazdy miejskiej - obserwacja chwilowego zuzycia paiwa jest bardzo pouczająca.

Niestety, polskie drogi dają znać o sobie - zużycie amortyzatorów, hałas we wnętrzu na dziurach. Wysiłki konstruktorów są daremne na tzw drogach asfaltowych made in Poland

Niestety, jakość i trwałość wykończenia nie jest najlepsza

Wydajne i skuteczne zarówno nawiew jak i klimatyzacja

Trzeba dużego wyczucia, aby sprawnie operować tym autem na zatłoczonym parkingu. osobiscie nie lubie rozwiązań, gdy nie jest widoczny obrys maski samochodu

Widać pewną tandetność wykonania instalacji elektrycznej - braz dodatkowej osłony kabli, w miejscach, gdzie wiązka przechodzi przez karoserię - np do lamp tylnych. Elektronika na razie bez zarzutu, chociaż trzeba było wymienić dwie cewki zapłonowe.

Psują się drobiazgi - tandetnie wykonane plastykowe elementy ruchome. Serwis Renault również jest drogi.

Mała trwałość plastykowych zawiasów w drzwiczkach schowków, delikatna, łatwa do uszkodzenia tapicerka, dużo zatrzasków w elementach plastykowych wnętrza - po pewnym czasie plastyk traci elastycznośc i pojawiają się luzy, skrzypienia ("Japończyki'którymi jeździłem, były skręcane śrubami bardzo sprytnie odizolowanymi od blachy nadwozia)

Dużo wygodnego miejsca w środku dla kierowcy i pasażerów, dobra widoczność drogi( z racji dosć wysokiego połozenia foteli), wygodne prowadzenie (dobre zestrojenie silnika ze skrzynia biegów)