Opinia Renault Scenic 2000 1.6 107KM (benzyna) mini-van 2000r., ocena użytkownika (21nj)

Renault Scenic 2000 2000r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

data oceny: 2011-02-21

Tutaj podaję przykładowe wartości gdyż trudno jest precyzyjnie określić te wielkości mimo posiadania komutera w samochodzie.Zima to znaczny wzrost zużycia paliwa w mieście! Przy niskich tempweraturach/-13stC/ i w górzystym terenie spalanie na trasie wzrasta do 9-10 l/100km! Latem na trasie w spokojnej jeżdzie nad morze /500 km/ pojazd spalał około 5,9 - 6,2 l/100km! z pełnym obciążeniem bagażnika.

pracę silnika i skrzyni biegów. Działanie przełączników przy kierownicy /światła,kierunkowskazy,wycieraczki/,klimatyzacja i nagrzewanie,zastosowane oleje i płyny eksploatacyjne,jakośc lakieru i tapicerki.

szczególną uwagę poświęcić okresowej wymianie filtrów,olejów,płynów itp.

wszystkim ceniącym sobie komfort i wygodę jazdy.

zalety tego pojazdu zdecydowanie przewyższają jego wady których stwierdziłem w moim pojeżdzie niewiele.

Doskonała widoczność przód/tył, szczególnie przy parkowaniu,dla kierowców o średnim wzrości.Kierownica skórzana bardzo przyjemna w dotyku lato/zima.Hamulce bardzo aktywne o ile dbamy o ich stan techniczny.Ogólnie auto bardzo przyjemne w jeździe na b.długich trasach np. do Chorwacji,Włoch,Grecji itp.

Silnik bardzo dynamiczny o ile dbamy o włąściwe przeglądy okresowe i wymianę układów odpowiedzialnych za jego pracę np.świece zapłonowe,pasek rozrządu,pompę wodną itd.Przyśpieszanie niezłe nawet przy maksymalnym obciążeniu.Aczkolwiek należy zawsze pamiętać że praw fizyki nie da się oszukać !

Tutaj każdy może mieć inną opinię dotyczącą resorowania. Stwierdziłem że pojazd mój lepiej zachowuje się podczas jazdy gdy jest obciążony np.4 osobami. Jest wówczas bardziej statyczny i dobrze wchodzi w zakręty nawet przy większych prędkościach co jadąc sam bym nie wykonał.Wyciszenie mojego pojazdu jest b.dobre i komfortowe ale tylko do prędkości 120/130 km/h.Zwiększanie prędkości powoduje wzrost hałasu! a także zużycie paliwa!

Pojazd idealny na wakacyjne wędrówki zarówno dla rodzin z 2 dzieci jak i emerytów!Bardzo dużo miejsca z przodu i tyłu.Podręczne schowki mieszczące sporo sprzętu turystycznego /parasole.parawany,latarki,narzędzia itp/.Fotele tylne łatwo wyjmowane/otwierane.Pólka bagażnika obniżana.Łatwy dostęp do bagażu po otarciu tylnej szyby bagażnika.Samaochód dobrze zabezpieczony przed korozją.Najbardziej narażona na korozję jest pokrywa silnika skutek obicia kamykami oraz "ranty" tylnych nadkoli.

Doskonała wentlacja i nagrzewanie. Polecam jednak wersje pojazdów RXE z podgrzewaną elektrycznie przednią szybą i foteli kierowcy oraz pasażera.Wskazane są szyby przeciemniane z tyłu! doskonałe rozwiązanie na upalne regiony.

Doskonała widoczność przód,boki i tył. Niestetynie mogę tego powiedzieć np. o Toyocie Corolii

jeżeli naprawy będą wykonywane w serwisie Renault to przygotuj się na b.wysokie koszt części i naprawy ! Czy idzie to w parze z jakością to trudno mi powiedzieć gdyż omijam w/w sewisy.