Opinia Renault Thalia Alize 1.4 16V 98KM (benzyna) sedan (limuzyna) 2005r., ocena użytkownika (jc4)

Renault Thalia Alize 2005r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 16V 98KM (benzyna)

wyposażenie: Klimatyzacja

data oceny: 2009-07-12

Te wartości są trochę zawyżone, gdyż mam dość ciężką nogę i przez to wiem, że moje spalanie może być niższe i to dość znacząco. w trasie na pewno da się spokojnie zejść poniżej 7l/100km, a w mieście to zależy. Warszawa w wakacje ok. 8l/100km można osiągnąć, a poza wakacjami koło 8,5 myślę(większe korki)

Autko ogólnie jest bardzo przyjemne. Łatwość samodzielnego tuningu jest dużym plusem- Łatwo samodzielnie odkręcić sporo części wnętrza co umożliwia, wymianę, odpicowanie ich, dodatkowymi plusami są na pewno gotowe miejsca na głośniki na tylnej półce, co właśnie niedawno wykorzystałem i sobie takie założyłem, Ale też są minusy - czasem niewystarczający otwór bagażnika, brak tylnej wycieraczki(w końcu to sedan), brak podświetlenia w schowku z przodu, ale łatwo za to samemu to zrobić. No i jeden w sumie najmocniejszy minus - w samochodzie nie jest idealnie cicho przy prędkości 120+, ale nie dla wszystkich to jest problem, dla mnie osobiście nie. Ocena ogólna jak najbardziej zasłużenie wysoka.

Samochód bardzo dobrze trzyma się drogi i układ kierowniczy bez najmniejszych zarzutów.

Dobre noty dotyczą tylko jazdy z małym obciążeniem, gdy bagażnik jest stosunkowo pusty to silnik bardzo sympatycznie przyspiesza, lecz gdybym miał oceniać w trasie(4 osoby + pełen bagażnik) to noty były by sporo niższe, bo do \"setki\" rozpędza się dość wolno, ale za to później ma dobrego kopa do wyprzedzania.

Komfortu na tylnych siedzeniach nie oceniłem,bo nie potrafię, nigdy jeszcze nie jechałem swoim samochodem z tyłu i to dlatego. Jedyne co mogę powiedzieć, to to, że znajomy,który ma 1,95m trochę narzekał na brak przestrzeni,ale to raczej zrozumiałe.

j.w. nie potrafiłem ocenić ilości miejsca z tyłu. bagażnik 510L jak najbardziej wystarczający dla całej rodzinki, aczkolwiek ze względu na to, że jest to sedan niestety duże przedmioty czasem mają problem, żeby wejść przez otwór bagażnika.

Ogólnie bez zarzutów, Klimatyzacja potrzebuje kilka minut, żeby cały samochód był chłodniutki, za to sam zimny nawiew niestety nie sprawdza się w temperaturach 25+. Nawiew działa bardzo dobrze do 20 stopni C.

Ogólnie na ten temat mogę mało powiedzieć, gdyż w moim modelu jest bardzo mało elektryki. Słyszałem przed zakupem, że w tych samochodach bardzo często siada elektronika, ale ja nie narzekam, samochód ma 4 lata, ja nim jeżdżę rok i wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Ocena co do kosztów napraw nie jest wiarygodna, gdyż nie znam takich kosztów, bo nie miałem jeszcze potrzeby nic naprawiać.

Przed zakupem liczyłem na dużo mniejsze spalanie, ale się przeliczyłem. Jeśli masz ciężką nogę to w mieście musisz liczyć 9l/100km.

Przesiadłem się do tego autka z Citroena C3, który ma 43KM, nie ukrywam, że pierwsze depnięcie gazu wbiło mnie w fotel :D Oczywiście bez przesady,ale oprócz tego to elastyczne zawieszenie bardzo dobrze sprawdza się na wyboistych drogach.