Opinia Renault Thalia 1.5 85KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 2008r., ocena użytkownika (ja1)

Renault Thalia 2008r. - opinia użytkownika

data oceny: 2009-07-12

Spalanie w mieście które podałem jest to jazda tylko w mieście po Warszawie zazwyczaj w godzinach szczytu.Natomiast w trasie na przestrzeni 850 km spaliła 5.1 zaznczam że 300 km z tego było zrobione w górach.

Na cene która jest niezła w porównaniu z wyposażeniem jaki proponują.Ja zapłaciałem za nią 46950 z poduszkami bocznymi lakierem metalikiem i wszystkim pozostałym co zawiera wersja 1,5 DCI 85KM Allnclusiv.

Odpowiem za rok może dłużej narazie nie wiem.

Auta dla rodzinki 2+2 z zaznaczeniem dzieci do lat 12 ponieważ później może brakować miejsca na nogi.

Jestem bardzo zadowolony.Nowy kształt nadwozia przypadł mi do gustu.Poprzednio jeździłem przez trzy lata Thalią w starym wykonaniu nadwozia(która niestety uległa wypadkowi) i dla mnie są to dwa różne auta ale to ze wzglęu że w tamtej miałem silnik benzynowy tu diesel tam miałem zwykłą klime tu klimatronik, tu są zdecydowanie lepsze hamulce i wogóle wyglada dużo ładniej od swojej poprzedniczki.

Rewelacja.Zawieszenie świetnie tłumi wszystkie drgania.Zawieszenie pd Clio równie dobrze sprawuje się Thalii.Hamulce wzmocnione w porównaniu z silnkami benzynowymi.Parkowanie jak to w sedanie ograniczone do tyłu świetnym rozwiązaniem w tym przypadku czujki parkowania.

Silnik bardzo mocna strona tego samochodu 85 koni w zupełności wystarczające pięknie się zbiera spalanie na poziomie 6 litrów w mieście oraz 5 literków w trasie.

Wszystko na niezłym poziomie choć wiadomo nie jest to duże autko ale jak na segment B wygląda to nieźle.Fotele przednie mogłyby być nieco twardsze przez co w dłuższych trasach byłoby przyjemniej.Autko bardzo dobrze wyciszone.

Przestrzeń z przodu Ok natomiast z tyłu troche brakuje miejsca na nogi przy maksymalnie odsuniętym przednim fotelu.Obsługa przełączników ok ale obsługa klimatronica mogłaby być w lepszym miejscu umiejscowiona.Bagażnik rewelka wrzucam kosiarke skrzynke z narzędziami i nadal mam sporo miejsca na wrzucenie kilku toreb z zakupami.

Bardzo dobrze w zimie ciepło w lecie chłodno świetna funkcja przewietrzania :-)

Widoczność z przodu dobra natomiast do tyłu ograniczona czujki wstecznego zalecane.Lusterka duże z dobrą widocznością.

Wszystko Ok.Nie widze minusów.

Nic nie mogę powiedzieć na temat awaryjności ponieważ jeżdze tym autem od stycznia i jeszcze nic się nie zepsuło a auto jest na gwarancji.

Nie zauważam większych minusów.

Nadwozie ładne przyjazne dla oka.Zadowolony jestem również ze zmian jakie zaszł w tym aucie w porównaniu z poprzednim modelem.