Opinia Renault Safrane II 3.0 6V, 24V 192KM (benzyna+gaz) hatchback 1999r., ocena użytkownika (3rz)

Renault Safrane II 1999r. - opinia użytkownika

silnik: 3.0 6V, 24V 192KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-02-10

Radze jechać na diagnostykę i wszystko pokaże :)

Profilaktycznie raz na kwartał sprawdzac poziom oleju w automacie bo nie ma żadnego wskaźnika na desce!!!!

Wszystkim którzy, lubią duże auta i z przymrużeniem oka patrzą na spalanie :)

Małe mankament to: brak ustawienia kierownicy w pozycji pionowej (w poziomej jest). Od niedawna mam niewielki wyciek z nad maglownicy gdzies i czasmi wspomaganie działa mi troszke gorzej. Zalety: Doskonale się prowadzi i trzyma sie nawierzchni, w tej wersji silnikowej mam troszke twardsze zawieszenie - w zakrętach nie wychyla się i jest bardzo stabilny

Musze niestety napisac o automatycznej skrzyni biegów, z tego co wiem była naprawiana tylko nie wiem czy wynikło to ze złego użytkowania poprzedniego właściciela czy nietrwałość. Teraz jeżdże ponad rok czasu i jest wszystko ok, jedyne co mnie denerwuje to przy zwolnieniu do małej prędkosci przed skrętem np na skrzyzoaniu i w momencie przyspieszania w czasie wyjezdzania z zakretu lubi szarpnąć (bo zalezy czy zrzuci bieg do 1 czy 2) ale podobno w kazdym automacie tak jest. Po za tym jest swietnie, przyspieszenie do 100 w granicach 9sekun przy masie tona szećset to dobry wynik, skrzynia posiada funkcje kick-down (kopniak) czyli dodatkowy wzrost momentu w chwili gwałtownego naciśnięcia pedału gazu do oporu co wywołuje natychmiastową reakcję silnika i duże przyspieszenie (dosłownie wciska w fotel i obojetnie czy jedziemy 40 ,70 czy 100km/h). Jeżeli chodzi o silnik - żadnych wycieków i pięknie pracuje (3,0 V6) a co najdziwniejsze, że przy takiej pojemności jest bardzo cichutki.

Nic dodać nic ująć, fotele komfortowe, sterowane elektrycznie pompowane elektrycznie w 5 miejscach, podgrzewane i dla kierowcy z pamiecią dla 3 osób wraz z lusterkami bocznymi. Przy biegu wstecznym prawe lusterko składa sie do krawężnika.

Miejsca full, denerwować mogą plastikowe boczki na przednich dźwiach które trzeszczą

klima dwustrefowa- szybciutko sie nagrzewa w zimie, oprócz tego podgrzewana przednia szyba (lusterka i tylna to norma)

ok

troszke szarpiąca skrzynia (jak pisałem wyżej)

o dziwo nic sie nie psuje :) (odpukać)