Opinia Renault Safrane 2.0 114KM (benzyna) hatchback 1994r., ocena użytkownika (arb)

Renault Safrane 1994r. - opinia użytkownika

data oceny: 2008-07-24

Auto waży blisko 2t. taka masa powoduję, że każde ruszanie spod świateł kosztuje. Na trasie jest wręcz idealnie. Przy prędkości ok 110 km/h spalanie wynosi ok 9l, przy prędkości 180 km/h jest nieco wyższe.

Bardzo dobre auto dla osób ceniących komfort podróży i stosunkowo niskie koszty eksploatacji.

Samochód gwarantuje bardzo wysoki komfort podróży związany zarówno z bardzo stabilnym prowadzeniem jak i wyposażeniem wnętrza. Praktycznie nie reaguje na boczne podmuch wiatru. Wpływ na to ma między innymi nisko zawieszone podwozie. Ta cecha bywa kłopotliwa przy pokonywaniu "polskich " krawężników.

Proporcja mocy do masy samochodu chwilami bywa nie wystarczająca. jednak jak to bywa w żuciu coś za coś. Niska moc w stosunku do masy gwarantuje długą żywotność silnika.

Renault Safrane było projektowane jako auto wyższej klasy, przeznaczone dla francuskich dygnitarzy. Komfort jazdy przewyższa twarde niemieckie samochody.

Jeśli chcesz mieć auto klasy mercedesa E lub S za połowę ceny, Renault Safrane spełni Twoje oczekiwania.

Posiadany przeze mnie model ma wydajną wentylację, na którą nie mogę narzekać, jednak w tym względzie zawsze może być lepiej.

Słupki jeszcze niezbyt grube, powierzchne przeszklone spore więc widoczność jest dobra.

Nie miałem kłopotów z tymi podzespołami

Zawsze masz do wyboru: albo płacisz w salonie za nowe auto, albo płacisz w warsztacie za naprawy staruszka. wybrałem 2 opcję i nie żałuję.

Główną wadą jest niski prześwit.

Komfort i stabilność w prowadzeniu się pojazdu.