Opinia Rover 416 Clasic 1.6 16V 111KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1997r., ocena użytkownika (hk7)

Rover 416 Clasic 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 16V 111KM (benzyna)

data oceny: 2009-07-10

Silnik jest wrażliwy na rodzaj używanego paliwa /inaczej Orlen, inaczej Lotos czy Shell, a jeszcze przy Pb98 inaczej/. Standard to Pb95, ale ja mieszałem z 98.

Chyba jednak zawieszenie i przebieg. Nie powiem gdzie szukać rdzy bo na razie nie widać.

Utrzymanie na odpowiednim poziomie płynów i oleju.

Dla statecznych, stonowanych, odpowiedzialnych lubiących duży komfort jazdy. Ci co palą opony na światłach będą mile zaskoczeni, ale szybko wykończą auto.

Po prostu są lepsze auta, tak samo jak są i gorsze. Dla mnie ten jest wystarczający bo mnie na niego stać.

Mam wersję z obniżonym nadwoziem, więc prowadzi się super. Na UK nie wydałem złotówki, wymieniłem tarcze z przodu /wcale nie drogie/ i eksploatacyjnie klocki, ale to wszyscy. Parkowanie ... hmmm ... to tak średnio /wspomaganie pomaga, ale w mieście, w małych obszarach manewrowych to różnie/.

Dobrze się rozpędza, przy wyprzedzaniu potrzebna redukcja /chyba, że rozpędzony na trasie, ale gdzie tu można się rozpędzić/. Ze skrzynią nie miałem jeszcze problemów, biegi wchodzą miękko i równo.

Ogólnie jestem zadowolony ale jazda pod pełnym obciążeniem na nierównościach to jak jazda wozem drabiniastym. Wyciszony dobrze ale ocena słabsza bo można było jeszcze co nieco poprawić.

Szybko się nagrzewa jak również klima szybko wychładza. Sama praca nawiewu /wentylatora/ bez klimy i obiegu wewn. słaba na niższych poziomach a na wyższych zaczyna hałasować.

W sam raz dla tego modelu. Czujki cofania w tamtym czasie dałyby oc. 10.

Zwarć nie miałem, z elektroniką też nie miałem problemów. Jak na razie wszystko pracuje prawidłowo.

Kupiłem w Niemczech w 2004r. Tam był dobrze eksploatowany przez starszego gościa. Eksploatacja w kraju to już inna bajka, ale jak na razie jeżdżę bezawaryjnie. Drobiazgi jakie wystąpiły w czasie użytkowania nie utkwiły mi w pamięci. A wymiana płynów, oleju, filtrów czy klocków hamulcowych to chyba każdego czeka.

Dostęp do poszczególnych elementów silnika /wymiana paska rozrządu to koszmar/.

Prowadzi się lekko, łatwo i przyjemnie. Zmiana biegów nie zakłóca spokoju jazdy. Cicha praca silnika przy spokojnej jeździe. Potrafi ładnie przyspieszyć, ale minus za zużycie paliwa przy dużych szybkościach