Opinia Rover seria 200 214i 1.4 i 75KM (benzyna) hatchback 1997r., ocena użytkownika (mss)

Rover seria 200 214i 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 i 75KM (benzyna)

data oceny: 2010-01-05

Przy delikatnej jeździe naprade bardzo mało spala. Raz specjalnie chciałem sprawdzić ile będę w stanie ujechać na pełnym zborniku (50l) paliwa przy ekonomicznej jeździe i okazało się że przejechał ponad 700kilometrów, napade byłem bardzo miło zaskoczony. Natomiast taki sam test wykonany w odwrotny sposob pozwolił mi przejechać okolo 500 kilometrow :)

Dokładnie sprawdźcie stan płynu chłodzącego, ponieważ bywają z tym problemy. Zawieszenie jest trwale wiec z nim nie powinno byc problemu, tak samo jezeli chodzi o silnik i karoserie

Osobą młodym które lubią dynamiczną jazdę przy niskich kosztach. dla 2 młodych osób jest wprost idealny.

Samochód naprade iceniam bardzo dobrze. Jego stosunek jakości i ceny do walorów użytkowych jest wręcz doskonoały :)

Auto prowadzi się bardzo dobrze, swietnie prowadzi się w zakrętach, to zasługa dużego rozstawu osi. Układ kierowniczy jest w miare precyzyjny, wspomaganie pomocne. Dzieki jego niewielkim rozmiarom jest bardzo łatwy w parkowaniu. Dodam jeszcze iż moja dziewczyna która ma prawo jazdy od połowy listopada kocha to auto właśnie za łatwość z jaką się prowadzi. A uwierzcie mi na słowo... jest bardzo wybredna :)

Jest to silnik 75 konny. Ale naprawde bardzo mnie zaskoczył swoją elastycznością. Jest bardzo dobry zarówno do miasta jak i na długie trasy. Powiem tylko że mimo tak stosunkowo niewielkiej mocy nie raz udalo mi sie zawstydzić wydawałoby się mocniejsze samochody starem spod świateł

Jeżeli chodzi o komfort no to jest to auto bardziej o charakterze sportowym więc jest dość sztywne ale dzięki temu świetnie prowadzi się w zakręcie. Fotele trochę męczą w długich trasach. i ich trzymanie boczne mogłoby być lepsze

Miejsa z przodu jest pod dostatkiem, mam 187 cm wzrostu i nie narzekam, natomiast co do jazdy na tylnej kanapie jest o wiele gorzej... Nie jest to duzy samochod, ale miejsca dla wysokich osob jest naprede malo, zarowno dla nog jak i dla glowy. ale coz... Dla kierowcy jest super :). Wszytskie wskażniki jak i przycoski są rozmieszczone intuicyjnie. A sam wyglad samochodu jest naprade EXTRA. Robi wrazenie.

Nie mam klimy wiec w lato robi sie troche cieplo, natomiast zima jest genialnie... bardzo bardzo szybko sie nagrzewa

Widoczność do przodu jak i do tyłu jest bardzo dobra. Jest to mały samochód wiec z tym naprawde nie ma problemu. A jeżeli codzi o lusterka boczne mogłyby być ciut większe

ZERO USTEREK

Nigdy mnie nie zawiódł. a zrobiłem nim przez 2 lata prawie 70 tys km. Zawsze dowoził mnie do celu.