Opinia Seat Altea XL Stylance 2.0 TDI PD 140KM (olej napędowy) mini-van 2006r., ocena użytkownika (23nx)

Seat Altea XL Stylance 2006r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 2.0 TDI PD 140KM (olej napędowy)

data oceny: 2012-12-31

W miescie ciezko zejsc ponizej 7l,za to w trasie na tempomacie tak do 110-120 km/h mozna zejsc ponizej 5l.

Na powypadkowa przeszlosc.Lepiej unikac takich aut,bo beda korodowac

Jak to w dieslu,na turbine,lac dobry olej na stacji (najlepiej paliwa premium) i dobry olej do silnika

Przede wszystkim rodzinom.Idealny pojazd na wakacyjne wyjazdy i na codzien.POlecam ale tylko z dieslem,chyba ze nowsze wersje z silnikiem tsi

Auto jest tym czego szukalem.Zastanawialem sie na Turanem,ale uwazam ze to lepszy zakup.Jest to bardziej indywidualny samochod.Poza slabsza widocznoscia nie mam zastrzezen do samochodu.Jednakze posiadam go dopiero pol roku.

Zawieszenie jest twarde.W sportowym stylu,ale wystarczajaco komfortowe.Auto prowadzi sie jak po szynach.Hamulce sa ostre i trzeba nauczyc sie nim hamowac.

Silnik jak to diesel ma waski zakres uzytecznych obrotów (1750-2600 obr/min),ale jak sie umie jezdzic dieslem,doceni sie wszystkie walory.Moc jak na 1500kg wagi wystaczajaca do sprawnego poruszania sie.A spalanie zadowalajace :)

Jedynie wyciszenie kabiny troche meczy.Szumy od 90km/h.Ale dla mnie dzwiek przespieszajacego silnika to rarytas:D

Przednie fotele sa swietne jak na minivana.Na tylnym rzedzie jest dobrze.Wysokie osoby nie maja ciasno i w 5 mozna smialo podrozowac.Mogloby byc troche mniej tych plastikow we wnetrzu.Wszystko jest pod reka i dobrze wykonane.Podlokietnik moglby byc pare cm blizej.

Klimatyzacja chodzi bardzo dobrze,z nawiewami na szyby takze nie ma problemu.Wszystko jest tak jak byc powinno w aucie tej klasy.

Lusterka sa duze i dobrze w nich widac,ale przednie slupki troche ograniczaja widocznosc.Sa za grube.Widocznosc do tylu jest slaba.Trzeba wyczuc auto,akurat ja mam czujniki parkowania,ktore skutecznie pomagaja.

Jak narazie nie zauwazylem wiekszych problemow elektrycznych.Jedynie zlacze poduszki powietrznej pasazera robilo blad,ale elektryk usunal przyczyne (zasniedziala kostka) i narazie wszystko smiga.

Pływak sie zawiesil i pompa sie zatarla (460 zł),ale wymiana na nowa oryginalna powinna dac spokoj na pareset tys.

Prowadzenie auta.Jedzie jak przyklejony

Łukasz