Opinia Seat Cordoba 1.6 75KM (benzyna) sedan (limuzyna) 2000r., ocena użytkownika (mcy)

Seat Cordoba 2000r. - opinia użytkownika

data oceny: 2009-10-19

Przy spokojnej jeździe zszedłem nawet do 6l/100 km w trasie. W mieście niemożliwe jest zejście poniżej 9,5 l/100 km.

Odpowiedź:Nie

Obowiązkowo, przed zakupem odpalić auto i obserwować obrotomierz. Jeśli obroty falują najpewniej silnik zgaśnie na światłach a sama przepustnica będzie do wymiany. Karoseria - czy nie ma rdzy. Środek - przejechać się po nierównościach. Jeśli wszystko trzeszczy/skrzypi gorąco odradzam.

W zimie na drzwi i panel sterowania radiem/nawiewem. Zwrócić uwagę na tylną szybę - czy nie opadła.

Auto awaryjne, generalnie nie polecam. Nie wiem czy ja trafiłem na taki egzemplarz, ale Cordoba była wielką pomyłką. W zimie zamarzające zamki doprowadzają człowieka do furii. Podobnie panel sterowania radia/nawiewów. Rdza na masce - rzecz normalna. Przepustnica to kolejna awaria tego samochodu. Można robić adaptacje/regeneracje ale w ogólnym rozrachunku i tak trzeba będzie kupić nową. Koszt ok. 1 500 zł. Jeśli kupisz, prędzej czy później będziesz to musiał zrobić. Pękająca szyba przednia lub tylna bez objawów zewnętrznych czyli uderzenia. Koledze rozsypała się szyba tylna w drobny mak po włączeniu ogrzewania szyby. Mnie pękła szyba przednia podczas jazdy. Nie nie jechało przede mną. Po prostu usłyszałem delikatny trzask i zobaczyłem \"pajączka\". Daje 5 tylko za to, że troszkę miejsc tym samochodem zjeździłem. Auto sprawuje się fajnie jak jest ciepło. Kompletnie nie nadaje się do później jesieni i zimy. Dramatem jest to co wyprawia elektronika/elektryka i zamki. Generalnie, samochodu nie polecam. Po roku sprzedałem tracąc sporo ale jednak bez żalu. Nawet z ulgą.

Tu nie ma się raczej do czego przyczepić. Zawieszenie niezbyt miękkie, ale da sie jechać. Wspomaganie kierownicy dobrze dopasowane do wielkości samochodu, hamulce niezłe. Do parkowanie trzeba się przyzwyczaić. Tył wysoki i tylna szyba kompletnie odpada. Parkujemy tylko na lusterka. Kwestia przyzwyczajenia. Ja po tygodniu nie miałem z tym problemów.

Tu sprawa też nie ma się najgorzej. Elastyczność silnika średnia. Ja nie lubiłem kręcić tego auta do wysokich obrotów bo robiło się nieznośnie głośne. Silnik pracował równo i cicho - do tego nie mam zastrzeżeń. Przyśpieszenie średnie. Mnie najlepiej samochód zbierał się od 60 w górę. Od 0 - 60 słabiej. Dużo osób mówi, że do wyprzedzania konieczna jest redukcja biegu. Nie zgodzę się z tym. Jadąc na 5 ok. 80 h można depnąć i dosyć szybko osiągnąć 120, oczywiście bez redukcji.

średnio, średnio i jeszcze raz średnio. Wyciszenie ok do 100/h W przypadku jazdy po równej drodze - super. Jeśli chodzi np. o kostkę brukową - dramat. Miałem wrażenie, że wszystko w środku się rozleci.

Dosyć dużo miejsca z przodu, mniej z tyłu. Jadąc dosyć daleko z 2 pasażerami nie słyszałem z ich strony większego narzekania, jednak przy 3 osobach byłoby już naprawdę ciasno. 10 za bagażnik. Naprawdę duży. W samochodzie jest mało schowków, karoseria to plastik do tego średniej jakości. Przy jeździe po nierównej nawierzchni nieznośnie trzeszczy.

Ogrzewanie szybkie. Chłodzenie też. Przy jeździe w liczbie osób większej niż 1 parowanie Szyb tylnych nie do opanowania. Z przodu nieco lepiej.

Widoczność do przodu fajnie. Widoczność do tyłu średnio. Lusterka boczne super. Środkowe nieprzydatne.

Nie do opanowania oryginalny panel radia / sterowania nawiewami. Wada fabryczna Cordoby/Ibizy z tego roku. 90% osób na to narzeka. Elektryczne szyby działają - tyle o nich powiem.

Duża awaryjność. Duże koszty napraw. Brutalne ale prawdziwe.

Usterki, usterki, usterki.

Widoczność niezła. Przesiadłem sie do cordoby z małego autka. Pewnie stąd ten pozytyw.

c