Opinia Seat Cordoba SLX 1.6 8V (AML) 75KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1999r., ocena użytkownika (kg1)

Seat Cordoba SLX 1999r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 8V (AML) 75KM (benzyna)

data oceny: 2009-07-15

Nie pali dużo: max to miasto przy -22C - spalil wtedy 7,2 litra /100, Na trasie przy ok 90 ponizej 6l/100 schodzi sie bez problemu (dokladnie podam po wakacjach ile wciagal)

By nie było zagazowane, sprawdzic cała elektryke - bo drobnoski wymieniają sie opornie i długo mimo, że same części śa tanie. Słuchać hamulców (z tylu bębny mogą być zużyte a naprawa jest droga). sprawdzic zamocowanie przedniego zderzaka - jego zahaczanie o krawężniki uszkadza mocowanie. Linka od sprzęgła - to pięta achillesowa - kosztuje niewiele - proponuje zmieniac czesto

Na krawężniki i niskie słupki z tyłu

Polecam młodym z małymi dziecimi (z tyłu nie za dużo miejsca, ale ogromny bagażnik) - moja żona narzejka jedynie na parkowanie tyłem

Jestem bardzo zadowolony z autka. Duży bagażnik (atut dla młodej rodziny),całkiem dynamiczny silnik o nieskomplikowanej budowie i niska cena czesci zamiennych.

Autko fajnie jeździ, zawieszenie ma zestrojone twardo. Precyzyjnie czuć, co się dzieje z kołami. Hamulce ma średnie, ale już nieraz ratowały mój zad. Co do parkowania - nie polecam młodym kierowcom, bo mogą rozwalić sobie tył (widoczność fatalna i brak wycieraczki), z przodu urywanie zderzaka to standard w Polsce(nisko osadzony spojler + wysokie krawężniki)

Slinik nie nadaje się do sprintów - mnie w zupełności wystarcza (spokojny styl jazdy)Na miasto ideał, wyprzedanie na trasie wymaga redukcji i raczej dłuższej prostej. Powyżej 120-130km/h staje się głośny. Przy 160km/h trzeba podnosić głos w kabinie.

Generalnie auto jest twardsze niż np. gumowe renówki i nie dobija na dziurach. Jazda w dwie osoby +200kg bagażu bez żadnych problemów. Fotele są wygodne i nie żużyte mimo wieku auta (welur). Hałas: tylko przy dużych prędkosciach lub na zimówkach.

Autko ma 10 lat - i ani śladu rdzy. Bagażnik wielki jak stodoła u wujka na wsi, ergonomia obsługi wzorowa, chociaż nudna. Składanie foteli wymaga wymontowania zagłówka - ale bez wysiłku i calość zajmuje 1 minutę. Wady to mało schowków (auto z 2 airbagami), czasem zaskrzypi plastik i trzeba go potraktować silikonem

Jeszcze szyby mi nie zaparowały (po max 0,5-1 minucie przy -20 i już). Ogrzewanie zaczyna porządnie grzać po okolo 2km.

Do tyłu porażka + brak wycieraczki - radze najpierw sprawdzić co stoi za autem przed ruszeniem. Do przodu super - żadnych ograniczeń, lusterka asferyczne tez daja szerokie pola widzenia, choć mogłyby być większe.

Układ elektryczny: psują się czujniki oświetlenia kabiny przy drzwiach, czasem nie kontaktują przyciski szyb (zależy od humoru albo... musze jeszcze porgrzebać). Na szczęście to pierdoły i auto nigdy nie staje w trasie :)

Poszła mi linka od sprzęgła, w konsekwencji popsuło się sprzęgło - ale po takim przebiegu raczej nie dziwi. Poza tym czujnik oświetlenia kabiny przy drzwiach zastrajkował (uwaga: zimą może to skończyć się rozładowaniem aku jak się nie zwróci uwagi)

Do tyłu nie widać prawie nic i nie ma wycieraczki

Niby 75 koni a fajnie ciągnie spod świateł