Opinia Seat Ibiza Signo 1.4 16V 75KM (benzyna) hatchback 2004r., ocena użytkownika (9pv)

Seat Ibiza Signo 2004r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 16V 75KM (benzyna)

wyposażenie: ABS

data oceny: 2008-05-27

Typowa dla podanej pojemności i typu silnika, ale VW generalnie produkują oszczędne silniki.

Czy się Tobie podoba. -Reszta bez zarzutów.

Bardzo dobry do jazdy po mieście.\\r\\nPolecam jako pierwsze auto dla młodych, a także jako drugie autko do załatwiania spraw i na krótsze wyjazdy.

Bardzo dobry i ładny samochód klasy B - w tym segmencie dla mnie najlepszy. Ładna sylwetka - z tyłu rewelacyjna, z przodu trochę zadziorna. Z przodu jednak nigdy nie podobały mi się reflektory (choć miałem dwa lustra odrębnie na długie i na mijania) - nie odpowiadła mi stylistyka reflektorów i inne pewnie byłyby ładniejsze. Zawieszenie sztywne na drobnych nierównościach. Żadnych usterek, które można byłoby nazwać usterkami. Oryginalnych opon jeszcze nie wymieniałem (jazda na letnich i zimowych), klocków hamulcowych również nie trzeba było.

Rewelacja. Na letnich oryginalnych oponach 14 trzyma się jak na szynach. Na ostrym zakręcie tylko w skrajnych przypadkach lekko schodzi przód, ale tylko w skrajnych, bo trzyma do końca, po czym puszcza (nie ślizga się jednostajnie: trzyma mocno i puszcza). Przy małych rozmiarach auta i jego lekkości nie bałbym się zatańczyć tym samochodem. 407 już jest za duża na taką moją odwagę. Układ kierowniczy elektro-hydrauliczny bardzo precyzyjny, dokładny - ktoś napisał "do granic możliwości". Bardzo dobry. Hamulce jednak lepsze były w Skodzie Fabi.

Bardzo dobry i wystarczająco dynamiczny, gdy podróżuje tylko kierowca (mała masa). Wyprzedzanie wtedy wystarczające, ale nowsza jednostka 85 KM byłaby pewnie lepsza. Gdy jedzie komplet pasażerów, to daje się to jednak mocno odczuć i trudno mówić już o dynamice.

Resorowanie: na dziurach i drobnych nierównościach trochę za twardy, a na falistej drodze i wysepkach za sprężysty. Jak określił producent: połączenie sztywnych amortyzatorów z miękkimi sprężynami. Faktycznie - na nierównościach za mocno łupie, a na większych falistych drogach zbyt sprężyście huśta. Ale nie ma rażących przechyłów bocznych - trzyma się drogi. Do 115 km/h znośnie, a nawet cicho i przyjemnie. Samochód nie szumi (!!!) - jest powiedziałbym nawet cichszy pod względem szumów niż 407. Ale powyżej tej prędkości (ok. 3000 obr/s) silnik zaczyna być bardzo głośny - z tego powodu (dla komfortu) nawet na autostradzie starałem się jeździć wolniej (dla Felicji nie miało to znaczenia). Turkot silnika powolny i przyjemny.

Ilość miejsca tyle ile można oczekiwać od samochodu klasy B. Moim zdaniem lepiej niż Skoda Fabia.

Bardzo wydajne dmuchawy (tym samym głośniejsze na najwyższych obrotach). Jednak zimą mógłby się szybciej nagrzewać.

Widoczność zadowalająca.

Bez zastrzeżeń.

Nigdy nie zawiódł. Raz na początku zaświrowało zamykanie szyb, ale musiałem chyba coś pokombinować, bo po wyciągnięciu kluczyka i ponownym załączeniu elektryki wszystko było w porządku i tak po dziś dzień. Już po 30 tys. coś tam skrzypiało w przednim zawieszeniu. Więc jeszcze w ostatniej chwili na gwarancji wymieniono drobiazg i było w porządku ale do czasu - brud i kurz robi swoje. Nie przejmuję się jednak bo Felicja miała to samo. Jeżeli chodzi o amortyzatory, to wydaje mi się, że po 50 tys. km bardziej huśta na wysepkach niż kiedyś. Musiałbym sprawdzić na testach warsztatowych (Shell czasami robi takie w ramach działań promocyjnych za darmo).

Trochę może za twardy na drobnych nierównościach, a za sprężysty na pagórkach i wysepkach.

Bardzo dobrze trzyma się drogi.\\r\\nNiezawodny.