Opinia Seat Ibiza ibiza IV 1.9 74kW 101KM (olej napędowy) hatchback 2002r., ocena użytkownika (dam)

Seat Ibiza ibiza IV 2002r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 74kW 101KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-08-16

Polecam diesla.bardzo małe spalanie przy bardzo dobrych osiągach!

na egzemplarze powypadkowe i z bardzo dużym przebiegiem.

na dziury w drodze....:)

na pewno nie osobą ceniącym komfort podróżowania:)

Zdecydowanie polecam ibize czwartej generacji!piękna sylwetka, doskonały stukonny dieslowski silnik i mała awaryjność.Nie jest to jednak samochód dla lubiących komfort podróżowania, twarde zawieszenie może być wadą ale dla niektórych lubiących szybką jazdę jest to zdecydowanie zaleta!Nawet bardzo szybko pokonywane zakręty nie powodują nadsterownośći, predysponuje go to do samochodu bardziej sportowego niż rodzinnego.

Bardzo dobry układ jezdny.Nie jest to samochód dla lubiących komfort.Twarde zawieszenie sprawia że odczujemy każdą niedoskonałość drogi/a jest ich u nas wiele:)/ale coś za coś.Twarde zawieszenie plus dobre "lacie"195/55/R15 powoduje że nawet bardzo szybko pokonywane zakręty nie powodują nadsterowności.Jeżeli chodzi o żywotność zawieszenia to jest ona do przyjęcia,kłopot pojawia się bardzo często ze stabilizatorami.Ogólnie jestem zadowolony.

Sprawdzony silnik stukonny ze stajni WV na pompowtryskiwaczach sprawuje się nadzwyczaj dobrze.Rozpędza małe autko /nie jest jednak takie lekkie-waga diesla z klimą to prawie 1200kg/ w 10,6sekundy!Elastyczność na bardzo zadawalającym poziomie.niestety silnik nie grzeszy kulturą pracy, ale za to przy normalnej jeżdzie na "klimie" spala poniżej 5,5 litrów ropy.Raz udało mi się uzyskać przy spokojnej jeździe 4,5litrów ropy/wskazania komputera/.przejechałem tym samochodem prawie 60tyś. km i nigdy mnie nie zawiódł.Dobra rada-regularne wymiany olejów/proponuję nie żałować i lać bardzo dobry syntetyk/ i filtrów zostanie nagrodzone w postaci bezproblemowej i długiej eksploatacji.Ogólnie napęd oceniam bardzo dobrze!

Twarde zawieszenie powoduje że tym autem nie podróżuje sie komfortowo!Każda nierówność jest przenoszona do wnętrza.Na pewno nie jest to \'francuz\', ale coś za coś /patrz układ jezdny/.wnętrze wyciszone na średnim poziomie.Wygoda podróżownia na przednich fotekach zdecydowanie lepsza niż na tylnych.Przednie fotele dobrze wyprofilowane,zapewniają dobre trzymanie boczne.Regukacja fotela przedniego przód-tył, góra- dół/można fotel \'podpompować\'/sprawiają że każdy kierowca znajdzie dla siebie idealną pozycję za kółkiem.

Przestrzeń z przodu do przyjęcia z tyłu jest tego zdecydowanie za mało.polecam wersję pięciodrzwiową!nie ma wtedy problemu z wsiadaniem i wysiadaniem.Ergonomia na wysokim poziomie!Bagażnik nie należy do olbrzymów ale na mały wypad weekendowy w dwie osoby wystarczy.Jakość materiałów nie jest najgorsza, może być.

Wentylacja taka sobie.

widoczność do przodu na dobrym poziomie,tak też jest z lusterkami.Do tyłu trochę gorzej.

Zero problemów.nie miałem dotychczas żadnych awarii.

Samochód mnie jeszcze nie zawiódł!to co zauważyłem to bardzo czułe przednie zawieszenie/bardzo często psują sie stabilizatory!/.Koszty napraw i części nie należą do tanich,przykładowo łożysko wymienimy tylko w komplecie z piastą to koszt 200-300zł plus robocizna.przestrzegam przed kupnem tanich chińskich podróbek/ostatnio na takim tanim chińskim szmelcu przejechałem 2 tyś km i łożysko sie rozleciało!/Ogólnie samochód bezawaryjny/w końcu ma korzenie rodem z niemiec, części, silnik, podzespoły to wytwór wv.Polecam!

Może trochę przednie zawieszenie/nie jest tak bardzo trwałe jak inne podzespoły/ ale które jest trwałe na naszych dziurawych drogach?:)

ogólnie wszystko /patrz opinie na temat poszczególnych kategorii/.