Opinia Seat Ibiza signo 1.9 101KM (olej napędowy) hatchback 2002r., ocena użytkownika (yyj)

Seat Ibiza signo 2002r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-08-03

mozna uzyskac już tak niskie osiagi, stosując sie do zasad ekonomicznej jazdy! mozna, oczywiście, osiagać wyższe... ;)

eletryka, elektronika i plastiki, jak wyżej

na skrzynię, turbinę, zawieszenie, elektrykę, materiały wykonczeniowe

przyjemne, wszechstronne miejskie autko :)

Po paru latach zaczęły sie delikatne problemy z biegami- jedynka i wsteczny.. ale-auto jeżdzi na jednej skrzyni juz 7 lat, wiec ma prawo zaczac szwankowac. SILNIK JEST ZDECYDOWANIE MOCNYM PUNKTEM TEJ IBIZY! JESTEM Z NIEGO BARDZO, BARDZO ZADOWOLONA!!! i gorąco polecam wersje 1.9 tdi (nie na darmo został 'silnikem dekady'). Co do przyśpieszenia- auto jest zrywne, dynamiczne i bardzo elastyczne, jeżdzi się nad wyraz przyjemnie:) Przyspieszenie- jak najbardziej zadowalające jak na ta wersję:)

Zawieszenie zmieniałam 2 razy podczas 7 lat (zapewne miał na to niebagatelny wpływ mój dynamiczny 'styl jazdy';) Przy komplecie pasażerów słabiej resoruje, ale nie są to znaczące braki. Seryjne zawieszenie wytrzymuje felgi do rozmiaru 17', wyższe indeksy są, wiem z autopsji, mocno problematyczne, nawet z odbojami;) Fotele- bardzo kiepska jakość plastików (wiem, ze w następnych modelach to się poprawiło)

Moje auto było 2gim tego typu modelem w kraju, zdaję więc sobie sprawę, że był to niejako 'tester usterrk', wykończenia również. Plastiki- bardzo średnie, ergonomia za to zadowalająca, ilość schowków i miejsce w nich- przyzwoite. brakuje schowka z przodu, za to, po zlozeniu siedzen, to nieduze auto jest zaskakujaco pojemne.

rura od nawiewu mi spadła na poczatku;) moj model byl bez klimatyzacji..

bez zastrzezeń:)

obaq układy oceniam negatywnie- rocznik 2002 jest FATALNY jesli chodzi o żarówki (wszelkie), bezpieczniki oraz układy sterujące elektroniką. W przypadku świateł- problem rozwiązały diody i 'xenony'..

Niestety/stety- nie naprawiałam auta w ASO, więc koszty były rózne.. Awaryjność- srednia, ale- podkreslam, rocznik '02 był rocznikem testowym. Mysle, ze po paru latach najczesciej zgłaszane usterki zostały fabrycznie wyeliminowane

silnik, spalanie i linia nadwozia- mocne punkty ibizy!