Opinia Seat Altea 1.9 Tdi bjb 105KM (olej napędowy) mini-van 2004r., ocena użytkownika (25md)

Seat Altea 2004r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 1.9 Tdi bjb 105KM (olej napędowy)

data oceny: 2017-10-30

Spalanie ok na baku srednio ok 850 km maksymalne spalanie w trasie mialem 7.2 auto pelne po brzegi box na dachu 460l skradziony rok temu...i wiatr od czola.. predkosc 130 .

Sprzeglo z dwumasa dzialanie szyb elektrycznych i stan podwozia auto jest niskie wiec latwo cos urwac. Stan blacharki i wnetrze tzn moje ma prawie 200000tys przebiegu potwierdzona ksiazka i tym ze znalem wszystkich wlascicieli w kraju w niemczech 1wlasciciel wszystkie papiery ok sprwdzalem przez kolege ze skody bo seat nie udziela takich info. Kierownica nie wytarta widac jakies rysy ale skora cala galka zmiany biegow skora cala zeszedl kolor pedaly prawie nowe. Schodzacy lakier z przelacznikow to norma od sterowania szybami lakieru brak pokrętło od swiatel tez starte guzik awaryjnych tez stary guzik od centralnego starty do bialego pozatym nic nie zniszczone.

Olej dobrej jakosci ja uzywam motula 5w30 nie krecic na zimno i nie gasic zaras po przyjezdzie.

Polecam osobom ktore nie chca przrplacac miec fajne auto z morzem czesci i niskimi kosZtami eksploatacji

Mimo kilku usterek kilku drobiazgow jestem zadowolony moge polecic jako alternatywę dla zwiesniaczonych golfow i zajezdzonych octawi. Autko ma swoj styl jest rozpoznawane.

Auto prowadzi sie dobrze swietnie sie trzyma na zakretach zawieszenie zestrojone ciut za twardo na nierownosciach czuc kazda dziurę troche za niskie zawieszenie rodzina 2+2 pelen bagaznik i box dachowy 300 litrow... i trze o progi zwalniajace opony 205/55/16. Hamulce ok trzeba je wyczuć.prowadzi sie precyzyjnie latwo wyczuc granice auta na zakretach.ceny czesci niskie nawet orginalnych z pierwszego montażu i bez udziwnien konstrukcyjnych jak zespolone tarcze i lozyska itp.. parkowanie.... trzeba przywyknac do braku widzenia maski potem jest ok.

Moj pierwszy diesel wiec nie mam porownania ale jest dobrze na pelno zbiera sie ok wczesniej mialem 126 konna benzyne waga podobna a bylo gorzej.silnik chodI rowno a koszta napraw sa niskie ze wzgledu na znana konstrukcje i morze czesci. Elastycznosc bardzo dobra przyspieszenie zadowalajace nawet na pelno zaladowanym autem. Troche brakuje 6 biegu

Komfort psuje wyciszenie drzwi swiszczacy wiatr przy predkosciach autostradowych meczy z czasem fotele przednie wygodne dlugie siedziska pozycja nie meczy nawet po kilku godzinach dzieki odpowiedniej twardosci i sporej regulacji. Z tylu gorzej dziwna pozycja sytuace ratuja foteliki dzieciece z bogata regulacja.

Miejsca nie barakuje nigdzie co do schowkow to uchwyty na kubki slabe butelki 0.5l nie mieszcza sie na wysokosc podobnie kubki termiczne. Twarde podlokietniki zwlaszcza z przodu koszmar mozna kupic dodatkowa dedykowana nakladke za 200 zl.. z tylu twardy podlokietnik uchwyt w nim na 2 kubki kolo drzwi kolejne 2 w krtorych niemiesci sie nic procz malego red bulla sprawe ratuje box na tylne siedzenie z stoliczkami. Jakosc tapicerki przecietna bagaznik ma 2 podlogi miedzy nimi schowek po wsadzeniu kola zapasowego zostaje wspomnienie mozna tam cos upchac lewarek gasnice itp.wszystkie przelaczniki pod reka intuicyjnie rozmieszczone 2 gniazdka 12v. Karoseria mi zgnil blornik z przodu po stronie kierowcy nie wiem czemu. Korozja na loczeniu blotnika z progiem po stronie pasarzera zniera sie tam bloto i piach..

Climatronic daje rade choc zima jak to diesel dlugo sie grzeje.

Calosc psuja slubki A zaslaniaja sporo zwlaszcza na zakretach male okiena z przodu nie wiem po co sa nic nie daja lustera sa ok wycieraczki duze swietnie zbieraja ale zena kompletu 200zl troche duzo i zima slubki sie zapychaja sniegiem ustawienie nawiewu na szybe nic nie daje ponoc byla opcja podgrzewania ale czytalem ze tez lipa

Zdazaja sie dziwne rzeczy climatronik potrafi zlapac blad pisalem na forum wymiana zarowek z przodu to koszmar ciasno. Procz tego nic mi sie nie dzialo przez 40tys km

Coz jak nie posmarujesz nie pojedziesz czeaci tanie robocizna tez auto serwisuje w intercar jestem zadowolony. 90% czesci od reki reszta w 30 minut w hurtowni.dzieki pokrewieństwu z golfem i octawia mozna wybierac jak sie chce ceny orginalow sa tak niskie ze nie warto brac zamiennikow roznica to naprawde kilka kilkanasci zl.

Wyciszenie drzwi uszczelek strasznie gwizdza meczace na dłuższą mete

Auto nigdy mnie nie zawiodlo nigdy nie powiedzialo pier... nie jade wsiadam przrkrecam zaplon grzeje swiece i ogien na tloki

KAROL