Opinia Skoda Roomster Style (Demo) 1.4 16V 85KM (benzyna) hatchback 2006r., ocena użytkownika (g2r)

Skoda Roomster Style (Demo) 2006r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 16V 85KM (benzyna)

data oceny: 2009-04-07

Po miescie czasami udaje mi się zejść poniżej 8 litrów, ale bywa że jak się spieszę lub stoję w korku to weźmie 10 l. Jakoś nie odczuwam paliwożerności. Przeliczałem, czy opłaca mi się przerobić na gaz i stwierdzam , że nie. Szkoda silnika i kasy.

Na wyposażenie dodatkowe. Przydają się bardzo halogeny z funkcją doświetlania pobocza.

Lać najlepszy olej. Ja wlewam Mobil 1- 0W40. Nie łyka ani grama od wymiany do wymiany.

Dla rodzin z dwójką dzieci. Można się spokojnie zapakować. Nawet przewieźć pralkę :)

Nie żałuje zakupu. Autko godne polecenia. Urzeka mnie ogrom miejsca dla pasażerów z tyłu. Na nogi bardzo dużo miejsca. Nic nie skrzypi i nie trzeszczy.

Auto naprawdę sie nieźle prowadzi. Nie przechyla się za mocno. Biegi wchodzą delikatnie. Zaskoczyła mnie i znajomych lekkość wciskania sprzęgła i moc hamulców. Prowadzi się ja zabaweczka. lekko i przyjemnie. Nic nie dobija zawieszenia. Jedyną rzecz jaka została wymieniona , to łączniki stabilizatora przy przebiegu 27 tyś/km. Wspomaganie bajka.

Zbiera się ładnie, silnik ma fajny dźwięk. Jak rajdówka. Mogłoby tylko mniej go slychać na wyższych prędkościach. Można się przyzwyczaić. Do 100km/h prawie go nie słychać, a na wolnych obrotach cisza.

mogłyby być szersze fotele, ale nie ma tragedii. Fotele twarde i wygodne. Tapicerka się nie wyciera.

Na auto zwracają uwagę na ulicy, zwłaszcza jak się ma kolor niebieski perła. W słoncu sie ślicznie mieni. Wazne żeby mieć przyciemnione szybki z lekkim chromem.

Bardzo szybko się nagrzewa, nawet przy dużych mrozach. Nie paruje mocno, a jak zaparuje, to klima załatwia sprawę. Autko bardzo ciepłe w zimie. W lato klima mrozi ładnie. Polecam klimatronik. Nastawiasz temperaturę, klima na auto i po sprawie.

Duże lusterka. Z przodu trzeba się przyzwyczaić do słupka, ale jest to bolączka wielu nowych samochodów.

Na razie nie miałem z elektroniką problemów. Radio Dance rewelacja. Muzyka gra jakby był subwofer. Dużo basu i czysto.

Bardzo tanie czesci zamienne. Czasami w serwisie jest taniej niż na aukcjach Allegro.

Troszeczkę za głośny przy wyższych prędkościach. Ale wybrałem 1,4 benzynę , bo jest najcichsza.