Opinia Skoda Fabia fresch 1.4 64KM (benzyna) hatchback 2003r., ocena użytkownika (f7d)

Skoda Fabia fresch 2003r. - opinia użytkownika

wyposażenie: ABS

data oceny: 2008-12-29

gaz się nie sprawdził ,problemy,problemy...prawdopodobnie dwie sondy lambda wymagają inst.gaz.wysokiej klasy.Gaz po 2mieś(!)wymontowałem.Zresztą drogi czytelniku zapytaj mechanika o gaz ...ja odpowiedż znam,silnik został wymyślony na benzyne i najlepiej niech tak zostanie Zapisywałem KAZDE zakupione paliwo,na koniec dodałem,podzieliłem i wyszło,no ile?A no 7,368l/100km, 90%drogi jaką wykonywał samochód to wachadło dom-praca-dom,ok.15km w jedną stronę

jak kupisz to auto (używane)od pierwszego właściciela ,kupione w salonie,bezwypadkowe,garażowane,zadbane," "niepalące),a możesz takie znaleść,to tak jak byś miał nowe auto,SZEROKIEJ drogi!!!!

raz na 3-4 lata warto zdjąć wszyskie plastykowe nadkola i PORZADNIE tam umyć pod ciśnieniem,wygarniając błoto. Załóż chlapacze z przodu,zakonserwuj wrezie możliwości profile zamknięte,lub zleć tę prace warsztatowi samochodowemu,polecam środek firmy BODY,biały,podobny do tych które stosuje VW!powinni to zrobić za 200-250zł.Bez korozji pojeżdzisz jeszcze lata Posłuchaj moich rad jestem w końcu lakiernikiem samochodowym!

na nasze drogi solidne auto,dobrze zrobione.Wnętrze trochę szaro bure,ale wszystko masz pod ręką,acha ta kierownica regulowana góra dół i bliżej dalej -dobra sprawa.Z opinią że czeski silnik to badziew w ZYCIU się nie zgodzę!!!Jasne że VW leprzy ale ile droższy!!!!!!!!!No i czy 7,4 spalania to tak naprawdę dużo?,auto ma swój wymiar i wagę,więc silnik ma co ciągnąć.Zresztą dzisiaj dosyć dobrą "sekwencję"masz za ok2.5tys.(4-5lat temu kilka tysięcy)

wspomaganie ok,po dojściu do wprawy w parkowaniu rzadnych problemów nawet na ciasnym parkingu! Prowadzi sie łatwo i precyzyjnie. Zawieszenie pracuje dosyć cicho nawet na wiekszych wybojach,po ponad 50tyś jazdy dosyć złymi nawierzchniami ZERO zużycia

mimo że to czeski silnik zwracam uwagę na jego sporą elastyczność,to chyba zasługa jego sporego momętu obrotowego,(ok.135N/m),oczywiście to nie wyścigówka,ale daje się dosyć przyspieszać(szczególnie po redukcji)nie bójmy sie wkręcać wyższych obrotów-nie rozleci się,a dosyć "pójdzie"

kultura pracy zawieszenia jak na wiejskie drogi (większość moich jazd)zadawalająca,na gładkich asfaltach super,z obciąrzeniem czy bez. nieco niedopracowany krztałt fotela,ból wplecach na dłuższej trasie. Skrzypią plastyki. Ale ogólnie ok.

z zewnątrz wydaje się że będzie więcej miejsca... mały kąt otwarcia drzwi nieco utrudnia wsiadanie i wysiadanie(uderzamy butami po tapicerce,rysy na plastyku nie do usunięcia) polecam pokrowce na siedzenia,materiał łatwo się brudzi.Duży schowek po prawej!Zabezpieczenie antykorozyjne po prostu super(sól w czasie zimy!!)Należy zdjąć tylne nadkola ipoprzez otwory (gumowe zaślepki)dodatkowo zabezpieczyć przestrzenie między nadkolem a błotnikiem

mimo róznych opini na ten temat uwarzam wentylację za dosyć dobrą

nieco szerokie tylne słupki w niektórych sytuacjach ograniczą widoczność!ale można się przyzwyczaić

żadnych problemów,zwarć,trzasków,itp.........

raczej chyba bez komentarza.