Opinia Skoda Fabia Fresh+ 1.2 HTP 64KM (benzyna) kombi 2003r., ocena użytkownika (a6r)

Skoda Fabia Fresh+ 2003r. - opinia użytkownika

silnik: 1.2 HTP 64KM (benzyna)

wyposażenie: ABS

data oceny: 2008-06-23

Spalanie średnie ok 6l i póki co nie zdecydowałem się na założenie instalacji gazowej ale jak ceny benzyny będą tak iść w górę to kto wie.

Jak do zakupu każdej droższej rzeczy jak się nie znamy zabierzmy ze sobą fachowca.

Pilnować poziomu płynów i oleju oraz zużycia ogumienia.

Oczywiście auto godne polecenia.

W ciągu swojego blisko półwiekowego życia miałem wcześniej 13 innych samochodów i przez te pół roku używania Fabii mogę powiedzieć ,że to całkiem dobry samochód raczej miejski i na krótkie trasy.Auto mało awaryjne przyjemne w prowadzeniu i stosunkowo ekonomiczne.

Auto dobrze trzyma się drogi ,zawieszenie trochę twarde i na mojej dziurawej ulicy czuje na dość na twardym fotelu te nierówności.Kierownica przy zawracaniu lekko pracuje.

Z pewnością zaletą Fabii jest brak linki sprzęgła co sprawia ,że noga przy zmianie biegów wpada w podłogę (ale tylko 1 raz).Gdy się przyzwyczaimy to odczujemy że noga mniej boli na koniec dnia.Silnik VW bez paska rozrządu (łańcuszek) co sprawia ,że nie musimy się martwić awarią w czasie jazdy.Teoretycznie łańcuszek powinien wystarczyć na cały żywot silnika ale jak się wymieni po 150000 km to nie zaszkodzi.Biegi lekko wchodzą bez problemu.Jak na kombi ten silnik jest trochę za słaby i mało dynamiczny chyba ,że się podróżuje samemu jak ja to tego nie odczujemy.

Komfortu w Fabii wiele nie znajdziemy to raczej auto miejskie na krótkie trasy. Fotele twarde ale za to fotel kierowcy z regulacją wysokości i kierownica regulowana w pionie przez co można sobie dobrze dopasować pozycje do jazdy.

We wnętrzu jest dość obszernie (może dlatego że jestem szczupły) i zarazem mało gustownie (dużo plastyku).Bagażnik spory ale 4 duże walizki na wakacje będzie problem włożyć.W środku nie słychać trzasków ,skrzypienia.Materiały średniej jakości.

Może to tylko moje odczucie ale dość długo w chłodne dni auto się nagrzewa.Jedak powierzchnia do ogrzania w kombi jest większa i to się czuje.

Ogólnie dobra widoczność we wszystkie kierunki.Jedynie do mniejszego lusterka po stronie pasażera trzeba się przyzwyczaić.

Przez te pół roku użytkowania z elektryką nie było problemu

Jeśli zechcemy naprawiać w ASO to trzeba się liczyć z dużymi kosztami ale za to dostaniemy auto gratis wyczyszczone i umyte. U znajomego mechanika będzie taniej.

Wacław