Opinia Skoda Fabia classic 1.4 68KM (benzyna) hatchback 2003r., ocena użytkownika (s3d)

Skoda Fabia classic 2003r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-03-30

Benzyna.silnik 1.4

Aby nie kupować silnika 1.2-za słaby do tej masy auta.Podstawa to 1.4.benzyna. Proszę też zwrócić uwagę na książkę pojazdu czy jest poprawnie wypełniona, zwłaszcza data sprzedaży!Bardzo ważne!

Twierdzą że nie potzreba "docierać" silnika.Ja jednak twierdzę inaczej.Przez pierwsze 6000 km należy nie "zrywać", nie bardzo przyspieszać, zmieniać biegi bardzo wcześnie.1-szy bieg służyć powinien TYLKO do ruszenia, 2-gi do 20km, 3-ci do 50, 4-ty do 90, 5-ty do 140 .Zapewniam, że autko odwdzięczy się mniejszym spalaniem przez całą eksploatację i dłużej będzie żył silnik i skrzynia!Wiem że tak jest.Z kolegą kupiliśmy te same modele.On-nie "dociarał"-wciąż narzeka.Ja-ZADOWOLONY!Warto "docierać", choć serwis i mechanicy twierdzą że to bzdura w obecnych czasach! Szerkoiej jazdy Skodą!

Wszystkim, których nie razi skrzypienie plastików!

Autko bardzo dobre dla nie wybrednych.Zapłaciłem 29000 zl bez klimy, bez wspomagania, bez el.szyb-podstawowa wersja silnik 1.4 benzyna hatchback. Objechałem tym autkiem pół Eeropy trzy razy kraków-cherbourg, byłem też w Anglii i Szkocji.W ciągu trzech lat przejechałem 93000 kilometrów.Żadnych awarii! Tylko zmiana oleju, filtra oleju i cegła na gaz i klapy na oczy i 165 km/h przez Reich!Silnik bardzo oszczędny w Niemczech-spalił przy 160 km/godz.ok.7.3l/100km.W mieście troszkę gorzej 7.8 litra na 100 km w mieście. Należy się tylko przyzwyczaić do skrzypiących plastików.No przecież to nie VW!Poza tym za nowe uto u dealera zapłaciłem tylko 29000 zl! w 2003 roku. Polecam autko! Powodzenia!

Bardzo dobrze

Przy 160 km/ godz trochę głośno, ale co można wymagać za 29000zl

bez klimy.Autko dość szybko się nagrzewa;gorzej gdy temperatura na zewnątrz przewyższa 30 stopni w plusie.Wtedy przydałaby się klima.Ja nie miałem

Trochę duże słupki z przodu,ale taki urok skody

Lała się przez chwilkę woda do środka na tylne dywaniki.Nie zbyt pamiętam.Drobnostka została usunięta na gwarancji u dealera.Drobiazg.

ostrzegano mnie że w skodzie są duże słupki z przodu, ale rzeczywiście są za duże.Da się z tym żyć ale po kilku tygodniach jazdy.Trzeba uważać!

Zaskoczyło też bardzo pozytywnie spalanie autka przy dużej prędkości 160 km/godz-całe Niemcy. 7.2 średnia przez cały Reich!REWELACJA!

cezary