Opinia Skoda Fabia Classic 1.2 75KM (benzyna) hatchback 2004r., ocena użytkownika (pgn)

Skoda Fabia Classic 2004r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-02-18

Duże spalanie w mieście, ale nie jeżdżę wtedy zbyt ekonomicznie. Dodatkowe zużycie dla klimatyzacji należy liczyć proporcjonalnie do czasu (ok. 0,5l/h) a nie do odległości i dlatego duża się go zużywa jeżdżąc po mieście.

Polecam wersję z klimatyzacją. Najlepiej sprawdzić zawieszenie pod kątem zużycia i rdzy.

Zabezpieczać podwozie przed rdzą. Regularnie wymieniać filtr powietrza.

Osobom, którym zależy na tanim i dobrym aucie.

Mimio wad, na których się skupiałem, polecałbym zakup, ale tego modelu już się nie produkuje. Polecam więc używany z zaufanego źródła lub serwisowany w ASO.

Fabia prowadzi się bardzo dobrze. Nie znosi na zakrętach przy lekko zredukowanej prędkości (ta wersja nie ma systemów wspomagających). Bardzo dobrze trzyma się drogi na wodzie, błocie i śniegu, o ile nie jest zlodzony. Hamulce miał jednak słabe od początku. Droga hamowania była o wiele dłuższa niż np. w Punto Grande.

silnik mały, ale dobry. Trudno wymagać, aby miał super przyspieszenie. Skrzynia biegów dobrze wspołpracuje z silnikiem. Czasami nie chciała wchodzić "1" i "3"

Niestety jest to "twardziel". Na naszych drogach bardzo szybko zużywają sie odbojniki, co zagraża resorom. Auto przy wiekszych wybojach czy dziurach "jęczy" z tyłu. Fotele przednie są wygodne. Tylne fotele niepotrzebnie nie dochodzą do drzwi, przez co pasażerowi na skraju kanapy siedzi sie niezbyt komfortowo. W piątkę da sie jednak długo jeździć. Podróżowałem wielokrotnie przez całą Polskę z kompletem pasażerów. Samochód w środku jest dosyć cichy, ale po 3 latach plastiki w środku zaczęły wyraźnie trzeszczeć, co sprawia mylące aczkolwiek bardzo nieprzyjemne wrażenie, że samochód zaraz sie rozpadnie.

O miejscu z tyłu już pisałem. Bagażnik jest naprawdę duży jak na takie auto. Bardzo łatwo powiększa sie też przestrzeń bagażową, ale trzeba wyjąć oparcia tylnej dzielonej kanapy, co jest jednak dziecinnie proste. Jakość materiałów raczej średnia. Z tworzyw ciężko schodzą trudniejsze zabrudzenia. Karoseria jest bardzo dobra chyba, że sie ją tak jak ja zarysuje;-)

Dobrze ogrzewa i chłodzi. Szkoda, że producent nie wymyślił nawiewów za ręcznym hamulcem zamiast pod tylnymi fotelami. Ogólnie jst jednak bardzo dobrze. Uwaga! Klimatyzacja fabrycznie nie działa, gdy temperaturze jest niższa niż +5 st.C

Duża różnica między przybliżeniem w lusterkach bocznych a lusterkiem wstecznym.

Bez zarzutu. Raz zdarzyło się zwarcie na skutek nieostrożnie założonej żarówki świateł mijania, co przepaliło bezpiecznik świateł.

Nie liczę wymiany żarówek, wycieraczek i td. oraz dokonanych z mojej winy. Gdy auto długo stoi na deszczu przez uszczelki w drzwiach może dostawać się odrobina wody. Szybko koroduje osłona tłumika - jest z bardzo kiepskiej blachy.

Konkretnie zawieszenie. Tak naprawdę, to zaskoczył mnie fatalny wpływ dróg na zawieszenie tego samochodu..

Naprawdę nie miałem z tym autem nigdy problemów. Drobne naprawy były wykonywane tylko przy okazji przeglądów. Od spodu samochód jest opancerzony jak czołg. Najechałem na wystający duży kamień i nic się nie stało a oczyma wyobraźni już widziałem wielką dziurę.