Opinia Skoda Fabia Fresh+ 1.2 1.2 HTP 64KM (benzyna) sedan (limuzyna) 2003r., ocena użytkownika (236a)

Skoda Fabia Fresh+ 2003r. - opinia użytkownika

silnik: 1.2 1.2 HTP 64KM (benzyna)

data oceny: 2012-03-03

liczba wyświetleń: 2046

grunt to lekka noga jadąc autostradą trzeba się bardzo starać, żeby obrotomierz nie pokazywał 4000 tys. Ale generalnie jest to dosyć ekonomiczne auto (podejrzewam że dla takiego samochodu silnik 1,4 jest w sam raz)

Formularz jest śliczny

Żeby nie mieć zbyt ciężkiej nogi (szczególnie prawej)

Rodzinie

Jest to bardzo fajny rodzinny samochód. Niezawodny, bezawaryjny i ekonomiczny w naprawach i w eksploatacji. Szczerze polecam

zawieszenie dosyć miękkie - przynajmniej w porównaniu do np Golfa wspomaganie kierownicy bajeczne - kręci się kierownicą jak zabawką

silnik 1,2 zbyt mocny nie jest, ale elastyczność bez żadnych zarzutów Czysto, cichutko i równo pracuje - no chyba że aparat zapłonowy się schrzani - lepiej szybko wymienić.

mnie osobiście denerwował dźwignia regulująca wysokość fotela (zbyt łatwo się ją naciskało) ale w końcu każdy ma jakiegoś bzika. Na słabe wyciszenie jest prosta rada: podgłośnić radio ;) Zawieszenie przednie (łączniki stabilizatorów) trzeba dosyć często wymieniać. Nie jest to drogie

bagażnik w wersji sedan jest rewelacyjny, w życiu nie kupiłbym Fabii hatchback, nie podoba mi się natomiast sedan jest baaaardzo praktyczny

Trzeba ze 2-3 kilometry przejechać, żeby wnętrze zaczęło się nagrzewać, szczególnie zimą jest to kłopotliwe. Wentylacja szyby przedniej i bocznych - bez zarzutów

Widoczność bez zarzutów, we wstecznym lusterku widać całą szybę. Trzeba się przyzwyczaić do martwych stref

W ciągu trzech lat eksploatacji (nie nowego samochodu) tylko raz byłem u elektryka (zamek centralny wariował). Komputer pokładowy to rewelacyjna sprawa

nie ma mechanika, który by narzekał na ten samochód. Pozdrawiam użytkowników Fiat-ów :))) oj nasłuchałem się historiii