Opinia Skoda Fabia 1.4 MPI 68KM (benzyna) hatchback 2003r., ocena użytkownika (23yq)

Skoda Fabia 2003r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 MPI 68KM (benzyna)

data oceny: 2013-04-08

Spalanie nie jest najniższe ale wynika to z pojemności silnika. Wiadomo żeby uzyskac dane osiągi musi spalic troszkę paliwa.

Przy zakupie tego modelu z tego roku zwroccie uwagę na układ jezdny czy nie stuka lozyska przy tym przebiegu zwykle sa do wymiany, sprawdzcie czy był prawidłowo serwisowany czy ma historie serwisowa (wymiana oleju ,swiec ,filtrow szczególnie filtra paliwa)

Auto jest niezawodne jeśli było serwisowane prawidłowo, wiec nie trzeba się martwic specjalnie o nic. Normalny coroczny serwis i powinno pojezdzic jeszcze kilka ladnych lat.

Kazdemu ,szczególnie młodym kierowcą. swietne na pierwszy samochód.

Skoda fabia 1.4 MPIz 2003r. Jest samochodem dość niezawodnym przyjemnym w prowadzeniu i niedrogim w serwisie. Zdecydowana wada jest troszeczkę za mała moc i dynamika silnika. wygląd zewnętrzny jest dobry autko prezentuje się estetycznie i dość dynamicznie z przodu. Ogolnie jestem zadowolony z zakupu Fabii i mogę polecić ten samochod do jazdy miesjkiej ,dojazdy do pracy na zakupy jest idealny w dalekiej trasie na 5-biedu jedzie się dobrze silnik "lubi" sywokie obroty.

Auto prowadzi się dość dobrze. Nie przechyla na zakrętach ,zaiweszenie ma dość twarde jak w golfach ale to powoduje lepsza przyczepność. Wspomaganie działa bez zarzutu mona prowadzic i manewrować jedna reka.

Silnik 1.4 MPI jest jednostka dość dobra ale według mnie za slaba do fabii. samochod zbiera się ladnie na starcie ale moglby być troszkę bardziej dynamiczny na 2 biedu. Silnik 1.4 MPI jest na podwojnym łańcuszku i troszkę klekoce podczas pracy co może powodować uczucie ze rozrząd jest do wymiany i na tym mogą bazować nieutrzciwi mechanicy!!

samochod jest dość dobrze resorowany. Jazda z kompletem pasazerow powoduje ze jest troszkę "mułowaty" ale to jedyny dyskomfort wyplywajacy z mocy silnika 1.4. Przy silnikach SDI tego dyskomfortu się nie odczuwa.

Przestrzen z przodu ja mam 194cm wzrostu i jest lekki problem ze wsiadaniem po za tym można dopasować fotele we wszystkich poziomach jest ok można wygodnie podrozowac . Ergonomia jest dobra,latwy dostep do wszystkich przelacznikow. Jakosc materiałów szczególnie plastikow moglaby być lepsza nie jest wystarczająco dobra, nie trzeszcza ale wygladaja dość topornie i surowo. W moim modeli nie ma oznak rdzy lakier ladnie się prezentuje, jest ok.

To nie mescedes ale jak na skode to wentylacja i ogrzewanie sa bardzo dobre samochod nagrzewa się szybko ,latwe sterowanie klimatyzacja reczna.

Widocznisc do przodu jest dobra do tyłu troszkę gorzej ale na lusterkach można spokojnie cofac ,widoczność jest w nich dobra.

Układ zarówno elektryczny jak i elektronika sa dość dobre może dlatego ze w modelu z tego roku sa dość proste i dzięki tmu maloawaryjne.

Auto jeśli jest serwisowane i dba się onie jest dość niezawodne. wymianie podlegają tylko części które się normalnie zurzywaja. Koszty napraw sa stosunkowo niewysokie biorac pod uwagę np. koszty części do Vectry czy Audi , części do Skody sa w dobrych cenach.

Powinny być lepsze wykończenia szczególnie plastikowe.

Myslałem ze będzie "mułowaty" z silnikiem 1.4 ale chociaż to nie porsche to ładnie się zbiera na starcie. No i zaskoczył mnie łańcuszkowy rozrząd.

Rafał