Opinia Skoda Fabia Fresh + 1.4 BBY 75KM (benzyna) sedan (limuzyna) 2003r., ocena użytkownika (21mc)

Skoda Fabia Fresh + 2003r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 BBY 75KM (benzyna)

data oceny: 2011-02-20

Spalanie można osiągnąć naprawdę niskie. Raz mi się udało zejść w okolice 3 litrów na trasie ale to koszmar był. Maksymalnie to 9 ale to katowanie silnika.

Tylne hamulce ! Często psują się bębny.

Trochę jak z dzieckiem. Trzeba przeczuwać i czytać ze słuchu a wiele nam samochód powie o sobie

Osobą, którym zależy na naprawdę sprawnym i ekonomicznym przemieszczaniu się nawet w dalekie trasy bez konieczności martwienia się o awaryjność.

Do zalet co najważniejsze należy po prostu dobrze zaprojektowana konstrukcja która umożliwia szybki dostęp do wszelkich elementów bez potrzeby rozbierania połowy samochodu. Niezawodność. Wysoka wytrzymałość na rdze. Wydech dalej oryginalny. Niskie spalanie i tanie utrzymanie. Wady szczerze powiedziawszy nie wiem. Jedynie tylne bębny mnie irytowały ale zmieniłem na tarcze i mam spokój. Fabia dobrze służyła od początku i mam nadzieje, że jeszcze sporo pojeździ.

Fabia swego czasu i zapewne dalej w danym przedziale cenowym była bardzo dobrze zachowującym się autem na drodze. Nie myszkowała itp. Prowadzi się pewnie i daje poczucie kontroli

Posiadam silnik 1.4 16 V produkcji niemieckiej i w tej pojemności nie mam nic do zarzucenia. Jest naprawdę dobrze skonstruowany i pozwala na więcej niż podobne jednostki. Co ciekawe ten sam silnik w Seacie już nie jest tak żwawy.

Zawieszenie jest zestrojone idealnie na polskie warunki. Ogólnie samochód dobrze wyciszony bez większych wad w komforcie

4 osoby to max żeby podróżować tym samochodem w normalnych warunkach. Jeśli spełnimy ten wymóg to z przodu jak i z tyłu. Karoseria zero rdzy. Możliwości bawienia się fotelami spore.

Mogło by trwać trochę szybciej nagrzewanie ale zgodnie z prawami fizyki czym mniej wydzielanej energii w postaci ciepła tym wydajniejsza jednostka napędowa. Chłodzenie bez klimy pozostawiam bez komentarza

Małe lusterko pasażera. Reszta ok

Elektryka ok. Jedynie drobne usterki zbytnio nie przeszkadzające w użytkowaniu.

Serwisuje sam samochód więc raczej nic złego mi się niespodziewanie nie przydarzyło. W zasadzie wymiana części eksploatacyjnych. Jestem pierwszym właścicielem i znam ten samochód na wylot.

Pierdoły jak w każdym samochodzie.

Silnik to złote serce tego samochodu. Naprawdę polecam tą jednostkę.