Opinia Skoda Fabia ELEGANCE 1.9 TDI 101KM (olej napędowy) kombi 2003r., ocena użytkownika (3f1)

Skoda Fabia ELEGANCE 2003r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 TDI 101KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-02-10

Jak każde auto z rodziny vw trzeba słono płacić za każdy dodatek, ale nabywając to auto z drugiej ręki warto poszukać dobrego wyposażenia bo daje dużo frajdy w czasie eksploatacji i zaskakuje swoim dopasowaniem do wszelkich potrzeb

Na wszystkie czynniki,jak w każdym innym aucie, ciśnienie w oponach, czystość nie tylko szyb i lusterek,wszystko co da nam pewność bezpiecznego i komfortowego poruszania się po naszych kiepskich drogach

Wszystkim którym zależy na bezpiecznym poruszaniu się po naszych drogach,auto przede wszystkim ekonomiczne,wygodne, polecam zarówno dla starszych osób ale też dla małżeństw z dziećmi, szczególnie w wersji kombi

Ogólnie model oceniam bardzo wysoko, wymieniam zgodnie z przebiegiem materiały eksploatacyjne i nie miałem innej nie planowanej usterki,nie licząc przepalonej żarówki bo to już nie może zmienić mojej opinii o bardzo udanym modelu skody

Samochód bardzo dobrze trzyma się nawierzchni,również w zakrętach.Jest dość twardy można odczuć na nierównych drogach,ma możliwość elektronicznego regulowania wspomagania więc w zależności od większości kilometrów jakie robimy możemy wybrać jedną z trzech opcji.

Jednostka napędowa jest po prostu bardzo dobra,do tej wagi samochodu posiada wystarczającą moc i bardzo dobrze dopasowane przełożenia,do przyspieszenia nie można mieć żadnych zarzutów.

Przy komplecie pasażerów dorosłych samochód nadal dobrze radzi sobie z pokonywaniem zakrętów i na nierównościach, we wnętrzu nie słychać żadnych nieprzyjemnych dla ucha stuków czy "pisków" plastików lub tapicerki

W tej klasie samochodów nie ma co wymagać tyle miejsca co w mercedesie klasy s,ale posiadacz fabii nie będzie się czuł osaczony gdyż rozkład wszystkich przełączników jest bardzo ergonomiczny i intuicyjny

Możliwości różne,zarówno wentylacja jak i ogrzewania oceniam wysoko gdyż zastosowany rozkład kratek nawiewowych jest wystarczający

I tu mój pierwszy mankament dotyczący tego modelu.O ile widoczność w lusterkach jest bardzo dobra pomagają mi również czujniki cofania, o tyle do przodu uważam że jest ograniczona przez szerokie przednie słupki i są momenty w czasie wykonywania zakrętów że powstaje martwe pole i nie wiemy czy z zza niego coś nie wyskoczy