Opinia Skoda Fabia Comfort 1.4 MPI 68KM (benzyna) hatchback 2000r., ocena użytkownika (ywk)

Skoda Fabia Comfort 2000r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 MPI 68KM (benzyna)

data oceny: 2010-08-11

4,8 - to mój rekord przy oszczędniej jeździe, normlanie palę 5,1-5,3 podwarunkiem, ze jedzie max 2 osoby + bagaż. W mieście - zależy od korków, ale też nie jest źle.

Na historię i zawieszenie - jeśli są ok nie widzę przeciwskazań

na odgłosy z podwozia- gdy coś stuka, znaczy, ze przy najbliższy przeglądzie bedzie trzeba wyciągnąć 300 zł na łaczniki :)

osobom zależącym na tanim utrzymaniu auta, a jednocześnie takim, ktorym zależy na pewnym komforcie i namiastce porządnego i solidnego auta (nie sprawia zabawkowego wrażenia jak inne auta tej klasy).

Dobry samochód do miasta i krótkie trasy, bądź dłuższe w max 2 osoby. Polecam mocniejszy silnik 1.4 16V 75 lub 100 Koni, moje stadko 68 trochę przymula, chociaż w mieście nie ma powodów do narzekania. Jest w naszej rodzinie od nowości i kupując skodę spodziewaliśmy się nieco gorszego wozu, więc naprawdę nas pozytywnie zaskoczył. Oczywiście ma wady jak każde auto, chociażby problem z łącznikami, ale też wiele zalet jak bezawaryjność i niskie koszty eksploatacji czy praktyczność w stosunku do swojej wielkości.

Przyjemne zawieszenie, chociaż trzeba o nie dbać - przede wszystkim łączniki stablizatora co 30-40 tys km, naszczeście tanie oryginalne

No niestety, z taką mocą szybko się nie pojeździ - ale elastyczność przyzwoita, kultura pracy jak na 10 letnie auto klasy B - znakomita (cicha), skzynia biegów - nic nie haczy, możliwa szybka i pewna zmiana przełożeń

Najlepiej się nią jeździ jak jest 2 osoby + bagaż, gdy więcej, wymaga większej uwagi no i konieczności zgody współpasażerów na pewnie niewygody (mało miejsca z tyłu jak na długie trasy)

Przestrzeń - no jeja, to auto klasy B, więc szału nie ma, ale plus za dobre wyprofilowane fotele przednie pozwalające wygospodarować więcej przestrzeni z tyłu, obsluga - intuicyjna, więc idealna, przeszkadza tylko słabo widoczna kontrolka zamkniętego obiegu powietrza w słoneczny dzień. Bagażnik - 260 l. więc szału nie ma, wolalbym kombi

Moja niestety nie ma klimy :(, ale generalnie ok

Wszystko 'normlanie' - wadą może być mniejsze prawe lusterko, mnie to nie przeszkadza, ale spotkałem się z takimi opiniami

Wszystko ok, nic się nie popsuło

Usterki dają się przewidzieć i są tanie w usunięciu nawet w ASO. Nigdy w trasie nie zawiodła, nic się nie rozleciało i wynikało bardziej z normalnego zużycia (jak łożysko).Przebiegi podalem orientacyjne, nie pamietam teraz dokładnie.

szczerze nie powinienem się więcej spodziewać po 68 koniach, ale jakiś tam niedosyt zostaje

Spodziewałem się większych problemów, a jeżdzę od przeglądu do przeglądu