Opinia Audi C4 Avant 2.5 TDI 117KM (olej napędowy) kombi 1993r., ocena użytkownika (3zh)

Audi C4 Avant 1993r. - opinia użytkownika

silnik: 2.5 TDI 117KM (olej napędowy)

przebieg: 198 km

data oceny: 2008-02-10

Parca skrzyni biegów i kazdego detalu elektrycznego. Sprawnosc klimatyzacji ukompletowanie jej automatyki. Instalacja w tylnej klapie bya uszkozdzona na zgięciu. maó precyzyjne wskazanie rezerwy paliwa. Można zajechać za daleko i potym nie zapalić, bo baliwo wraca i rurka pompy sucha.

Na płyny i wszystko.

Tym, którzy chcę jeżdzic i nie latać co tydzień do warsztatu. tym co maj dalekie trasy.\\r\\nTym, którzy chcą min jeździć dla przyjemości tez da frajdę.\\r\\nMocny samochdzik na wertepy, podjazd pod 30cm krawężnik - to nic i nawt da się zapatrkować.

Taki samochodzik to pewność i bezpieczeństwo. Kupiłem moze nie tak tanio ale moje naprawy przez 2 lata to 1800zł i to bez przymusu.

Duża część nadwozia jest przed przednią osią. Zaokrąglenie przodu troszeczke ułatwia wjazd w ciasne brami i między samochody w porównaniu z kanciastym Audi "Cygaro".

W samochodach audi zestrojenie 3 biegu do danego silnika jest idealne w 80%modeli. W tym C4 Avant 2,5 TDI jest silnik AAT. 5 cylindów nawet przy 900 obr pozwala lekko przyspieszac bez szarpania. ale powyżej turbiny ~ 2tys to już super. Na trójce od 30-120 km/h.

Zasadniczo to duze koła i nie drogie elementy zwieszenia oraz wysoki prześwit są skarbem tego modelu.

Ma 15 lat. wszystkie śruby łatwo się odkręcić, mic nie rdzewieje nawet aluminiowe cześci. Wszystkie rurki , kable pod maską, to dzieła sztuki i HQ. Tłumiki i katallizator mają już 10 lat (Remont w Holandii pzred srowadzeniem), a pomiary diagnostyczne O.K. Tylko radio - ciągle wysiada wyświetlacz od mrozu.

Nistety to chyba normalne ale za wolno rozgrzewa się w zimie. Niesty po 15 latach wysiadają silniki nawiewu i to dziwne po szczotki są dobre, a komutator wycięty. Po naprawie elektryk w Elblągu dałmi mi taki silnik do dmuchwy klimatyzacji, że głowa pęka od gwizdu - znaczyt spartolił i jeszcze wywalił czynnik chłodniczy - Oh...że ja karabinu przy sobie nie miał...

Jest ciche ale za mało wydajne w zimie przez pierwsze 20 inut. Bieg wsteczny jest na pozycji godz. 10.(przygotowano dla skrzyni 6 bieg.) i kiedy zużyje się blokada, łatwo wchodzi zamiast -jedynki.

To pierszy mój Diesel. Silnik jest "twardy" jak w dostwczym. jak pracuje na postoju lub na 4,5 tys obrotów, to jest muzyka. Mój sposób jazdy sprawiał, że audi 100 benzynowe 1,8, które ma normę 8l pzrepalało do 15l. tym sie nie da przekroczyć 10 litrów, a przyspieszenie podobne mi mo masy 1,8 tony.