Opinia Audi 80 1.8 90KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1991r., ocena użytkownika (zjq)

Audi 80 1991r. - opinia użytkownika

data oceny: 2008-10-17

Jeśli komuś takie auto spala 8 litrów w trasie to niech sie lepiej zwróci do mechanika. w mieście może spalić ponad 10 litrów, natomiast na trasie do prędkośći 120 km/h nie powinien spalić więcej niż 6,3 litra. Mi nie spala więcej niż 6. Auto przy 90km/h ma 2000obr/min a przy 130km/h-3000obr/min wiec nie może palić wiele, gorzej podobno ze skrzyniami 4 biegowymi-tam obroty i spalanie wzrasta.

1. Przebieg, takie auto z faktycznym przebiegiem 200 000 to rarytas. Kiedyś do roboty były woły teraz audi 80. 2. Blachy, jeżeli uległ wypadkowi i był klepany to rdza wijdzie po roku, lepiej wymieniać całe ocynkowane części 3. Zawieszenie, naprawa niedroga ale jednak to jest element który najszybciej siada

Sprawdzaj czy masz paliwo w baku żeby nie zabrakło o reszcie można zapomnieć.

Auto DLA KIEROWCÓW KTÓRZY nie mają znacznych funduszy na zakup i eksploatacje auta (tanie w zakupie i części tanie, nie traci już prawie na wartośći)a CHCĄ DUŻO JEŹDZIĆ. \\r\\nW mieście do codziennej jazdy ciężki i nieekonomiczny NA TRASY IDEALNY.

Jak na tak stare auto, nie mam prawa mieć zastrzeżeń. naprawy są sporadyczne a części śmiesznie tanie. myśłałem o założeniu gazu ale jak zobaczyłem ile pali to stwierdziłem że nie ma sensu. Po 130 000km przejechanych nie mogę powiedzieć złego słowa o tym aucie. Ma wady jak każde, ale zalet dużo więcej.

Auto prowadzi sie naprawde nieźle, chociaż zawieszenie dość mocno przenosi dzwięki. Bardzo duży prześwit i nie ma obawy o krawężniki. Brak wspomagania jest WIELKIM minusem wiec przy zakupie zwrócić na to uwagę Hamulce wystarczające chociaż bez rewelacji.

Moc 90KM jest wystarczająca do poruszania się w 2 osoby ale z kompletem pasażerów ma ciężko. Plusem jest skrzynia która pozwala na dobre wyprzedzanie nawet do 140km/h na 3 biegu bez uszczerbku dla silnika i jazdę 50/h na 5 biegu. do 100 ok 11,5 sek. V max na co można liczyć to 190 km/h ale nie o to w tym aucie chodzi.

Auto nie twarde nie miękkie, nie reaguje mocno na obciążenie co jest wielkim plusem. W wersji którą mam fotele przednie idealne do długich podróży lekko kubełkowe dobrze trzymają na zakrętach. Fotele tylne wyprofilowane idealnie na średnie 2 osoby więc 3-cia ma dość niewygodnie. Podczas jazdy z kompletem pasażerów brakuje momentu obrotowego i mocy ale auto zachowuje się conajmniej poprawnie. Wyciszenie wystarczające, bardziej słychać wydech i szum powietrza, niż silnik w trasach nie jest uciążliwy.

Przestrzeni z przodu nie brakuje, niektórzy sie skarżą że im brakuje miejsca na głowę, ja tego nie odczuwam(180 cm wzrostu), a nawet mam wrażenie że siedzi się wyjątkowo nisko. Z tyłu podobnie, wygodnie dla 2 niedużych osób. Ergonomia ok, wszystko na swoim miejscu. nie ma miejsca na napoje ale w autach z tych lat prawie nigdzie nie było. BAGAŻNIK BEZNADZIEJNY, co z tego że dość duży jak wnęka tak mała że telewizora 21 cali się nie włoży, a do tego zbiornik paliwa uniemożliwia rozłożenie tylnej kanapy. Materiały lepsze niż w niejednym aucie klasy średniej. po niemal 300tyś km nic nie trzeszczy, fotele niezdarte, widać jakość. Karoseria- pełen ocynk jeśli nie ruszona to wieczna. po 18 latach ani śladu rdzy, blachy grube i lakier bardzo trwały.

Wentylacja jest poprawna, szybko zaczyna grzać nawet zimą ale ciężko dokładnie ustawić temp. brak obiegu wewnętrznego, chyba że ma ręczną klimę lub klimatronic, ja nie mam 6pkt

Widoczność jest ok. Nieco gorsza do tyłu, ale lusterka nadrabiają straty widoczność w nich jest jak wdostawczaku, duże sferyczne szkła łapią dużą przestrzeń a do tego mają niebieski odbłysk poprawiający w nich widoczność.

Układ elektryczny w moim modelu nigdy się nie psuł. Jedyne co to wymiana żarówek. więc 10 pkt

Używany silnik z niskim przebiegiem do tego auta kosztuje 700 zł wraz z przełożeniem, to tyle co przegląd gwarancyjny opla astry ale nie ma się co bać, przy normalnej jeździe silniki te wytrzymują 500 000km. Ceny części zamiennych są bardzo niskie i wszędzie dostępne. najwiękrzy koszt to robocizna mechanika.

Bagażnik. Nieforemny ze złym dostępem, średniej wielkości jak na takie auto i bez możliwości rozłożenia tylnich foteli.

Tak stare auta i z takim przebiegiem mają prawo się psuć, a to sie nie psuje.