Opinia Audi 80 B4 1.9 TD 1.9 1.9 TD 75KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 1992r., ocena użytkownika (rtj)

Audi 80 B4 1.9 TD 1992r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 1.9 TD 75KM (olej napędowy)

data oceny: 2010-03-09

Jak zawsze, przy każdym aucie: na historię, czy bezwypadkowe, czy silnik pracuje równo, czy przeguby nie dają o sobie znać. Najlepiej przed zakupem pojeździć takim i każdym innym autem w różnych warunkach - miejskich i pozamiejskich, bo przecież autem się przede wszystkim jeździ a nie patrzy na nie.

Ja zawsze pilnuję terminów przeglądów, uzupełnień płynów, naprawy ewentualnych awarii natychmiastowo, co również polecam czynić innym.

Samochód solidny, tani w utrzymaniu, elegancki. Bardzo dobrze sie prowadzi, ale niestety jest zbyt mało dynamiczne. Polecam tym, którzy chcą mieć ładne, eleganckie auto, tanie w eksploatacji, solidne ale niezbyt dynamiczne bo pod tym względem na pewno się zawiodą (przy 1.9TD)

Auto dobrze trzyma się drogi, zawieszenie nadal jest dość miękkie, ale po sprowadzeniu z Belgii i po półtora rocznej jeździe w Polsce wymieniałem już raz przeguby. Nigdy nie narzekałem na układ kierowniczy, a widocznośc zarówno do przodu jak i do tyłu bez zarzutów

To diesel więc nie za bardzo można na wysokim biegu utrzymywać niskie obroty i odwrotnie. Silnik pracował idealnie dopóki nie zabrał sie za niego pewien mechanik który postanowił ustawić \"dla mojego dobra\" wczesny zapłon, od tamtej pory chodzi znacznie głośniej i klekocze. A najbardziej jak jest zimny. Po przejechaniu kilkudziesięciu km uspokaja się i chodzi znacznie przyjemniej. Przyspieszenie 0-100 jest fatalne. Na pewno nie jest to auto dla lubiących sportową jazde. Ale już powyżej 100km/h przyspiesza dość zdecydowanie i szybko. Szczególnie jak silnik jest już dobrze rozgrzany

Resorowanie bez zarzutów, jazda przez niespodziewany próg, albo dziure nie wywoływała szczególnego ataku złości i paniki;) Zarówno z przdu jak i z tyłu bardzo dużo miejsca i bardzo wygodnie. Jeździłem w trasy po 1000km z 2 krótkimi odpoczynkami i problemów z kręgosłupem ani dupą nie miałem;) Znacznie gorzej wygląda jazda z kompletem pasażerów. Wtedy zdecydowanie spada i tak słaba dynamika jazdy. Lepiej unikać. Wyciszenie było i jest całkiem na poziomie, ale odkąd ten silnik tak głośno chodzi to już gorzej...

Jak pisałem wcześniej, zarówno z przodu jak i z tyłu bardzo dużo miejsca a fotele wygodne. Na tylnej kanapie rozkładany podłokietnik, a w razie potzreby możliwość złożenia całej kanapy co znacznie powieksza ładowność. Woziłem m.in. drzwi, rower w całości itp Karoseria ocynkowana i jeśli nie zarysowana i wymieniana na blaszany zamiennik to jej żywotność jest znaczna

Nagrzewnica działa bardzo szybko i sprawnie, wszystko tak jak ma być. Bez zarzutów

Bardzo dobra

Układ elektryczny bez zarzutów. Elektroniki brak

Koszty napraw niewielkie, budowa samochodu niemal tak prosta jak budowa cepa (wg mechaników) w związkuz tym wiele rzeczy można naprawić szybko i sprawnie (np rozrząd)

Niestety za mało w nim dynamiki

Jak na auto z 1992 roku to wnętrze jest na prawdę na wysokim poziomie i znacznie znacznie przebija jakościa wykonania i materiałami inne auto typu Opel Astra z 1999r