Opinia Audi 100 awant 2.0 115KM (benzyna+gaz) kombi 1988r., ocena użytkownika (rdh)

Audi 100 awant 1988r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 115KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2010-02-22

Silnik jest dość potężny(115KM) więc nie reaguje na rodzaj używanego paliwa, oczywiście oktan nie niżej 92

1.Oryginalność lakieru, czy nie był bity 2.Przekładnia kierownicy, czy nie cieknie 3.Pompa wspomagania kierownicy, czy nie cieknie 4.Jaki wtrysk, czy mechaniczny, czy elektryczny, bo gaz współpracuje z elektrycznym lepiej

Żadnych, specjalnych zaleceń

Wady: mechaniczny wtrysk zle wspólpracuje z instalacją gazową, jak mija rok po instalacji to zaczynają się wybuchy gazu w kolektorze ssącym, co powoduje wygięcie membrany i uniemożliwia wtedy odpaliania na benzynie(mieszanka będzie biedna na paliwo)Takie zdażenia są częste kiedy na zimnym silniku ostro pociśniemy na pedał gazu

Bardzo mocne,miękke zawieszenie.Wymieniłem przód(amortyzatory) po sprowadzeniu,- chodzą do dziś,zrobiłem na nich 160tys km.A lewa końcówka drążka kierowniczego jeszcze do tej pory nie wymieniana!!!! prawa już 2 razy, bo kupowałem nie oryginalne.Amortyzatory tylne też śa nie wymieniane!!! Jak na takie duże auto ma mały skręt, co ułatwia parkowanie...

Kultura brzmienia silników tych audików nie jest najlepsza, szczególnie na zimno, na wolnych obrotach ta 5-cio cylindrowa jednostka potrafi wibrować jak... dizelek :-) i lubi też na wolnych czasami nierówno chodzić jeśli mówimy o gazie,ale poza brzmieniem nie ma zadnych kłopotów z osiągami, i nic nie wskazuje na zużycie się silnika, bo brzmienie takie było i przy sprowadzeniu 217tyś km, teraz 377tys brzmi tak samo. A olej wlewam Lotos mineralny i po 10tyś.wymieniam BEZ DOLEWANIA.

Bardzo wygodne szerokie fotele, miałem "przyjemność" drzemki w pasacie 2007r.- nie do porównania.

Materiły są wyśmienite i plastiki też bez żadnych zażutów.Największym atutem tych aut jest ocynk, i metal.Nawet po zdarciu ocynku (u mnie występuje na progu około 5cm przez 8 lat) metal nie chcę rdzewieć, a tylko pokrywa się brunatnym kolorem bez żadnych wżerów.

Wentylacja jest dobra jednak ogrzewanie jest minusem tych samochodów, a jesli dochodzi gaz, to zimą trzeba sporo poczekać żeby salon się nagzgrzał :-(

Trzeba pozytywnie zazanaczyc ze proektanci spisali się na 6 z tylną szybą - zawsze jest czysta, i nie potrzebule wycieraczki, co prawda jej kąt pochylenia negatywnie wplywa na POJEMNOŚĆ bagażnika.

Wymieniłem drążek kierunków bo miedziana blaszka się przepaliła; i czujnik Halla.

Samochód ma czasami problemy z odpalaniem na gorąco!Ale nigdy mnie nie zawiódł w trasie, a 4 razy do roku jade do rodziny za 713km. Zawsze mnie przywoził od punktu A do punktu B, nigdy w trasie mi się nie zepsul, a przejechałem nim 160tyś km.

Odpalanie samochodu na gorąco

Brak korozji po 22-ch latach, stan tapicerki, plastików, przypominam ze auto jest u mnie garazowane tylko lipiec i sierpień