Opinia Audi 100 100 c4 2.6 v6 150KM (benzyna) kombi 1995r., ocena użytkownika (ht4)

Audi 100 100 c4 1995r. - opinia użytkownika

silnik: 2.6 v6 150KM (benzyna)

data oceny: 2009-07-11

jak na tak duży motor sam byłem zdziwiony jego spalaniem ale to jest kwestia stylu jazdy i tu jest wielkie pole do popisu dla kierowców a nie jakieś gadżety typu dodatki do oleju magnetyzery itp.przy tankowaniu lepszej benzyny nie zauważyłem specjalnie różnicy w osiągach auta gdyż żadko mi się zdaża naprawdę pocisnąć silnik zarówno na normalnym jak i tym lepszym paliwie pracuje równiutko i nie ma problemów z zadyszką jest bardzo elastyczny

PRZEDE WSZYSTKIM NA ŚLADY NAPRAW POWYPADKOWYCH GDYŻ PÓŻNIEJ MOŻEMY MIEĆ PROBLEMY Z RDZĄ RESZTA WEDŁUG MNIE JEST NIEZNISZCZALNA POD WARUNKIEM ODPOWIEDNIEGO TRAKTOWANIA NASZEGO AUTKA (REGULARNE WYMIANY OLEI ITP

NIE MAM SKALI PORÓWNAWCZEJ ALE W MOIM PRZYPADKU OBSŁUGA SPROWADZA SIĘ DO SPRAWDZANIA POZIOMU OLEJU I REGULARNEJ JEGO WYMIANIE I DBANIE O EWENTUALNĄ CZYSTOŚĆ NADWOZIA TU MOŻNA WTEDY W PORE DOSTRZEC EWENTUALNE OGNISKA KOROZJI LUB UBYTKI LAKIERU I JEŻELI SIĘ WSZYSTKO W PORĘ NAPRAWI TO NAPRAWDĘ AUTO BĘDZIE NAM SŁUŻYĆ BARDZO DŁUGO

super auto rodzinne ,w małej firmie też sobie da radę ,bezpieczne (DWIE PODUSZKI ,ABS ,PEŁNA ELEKTRYKA ŁĄCZNIE Z FOTELAMI ,KLIMATYZACJA,DOŚĆ DUŻA MOC SILNIKA ,KTÓRY NIE JEST WYŻYŁOWANY A WIĘC I TRWAŁY

podstawową wadą mojego auta jest wiek jężeli by je produkowano do dziś i posiadałbym odpowiednią ilość gotówki kupiłbym z zamkniętymi oczyma

auto praktycznie bezawaryjne jedyna jego wada to to iż żarówki kontrolek deski rozdzielczej lubią się przepalać

jak na tak duże auto silnik jest wyjątkowo sprawny nie ma najmniejszego problemu z przyśpieszaniem ,na piątym biegu można praktycznie jeżdzić od 50 na godzinę silnik nie protestuje pracuje cichutko i równo V6 do tego modelu to super rozwiązanie auto przyśpiesza bardzo szybko z każdego biegu i przy niemalże każdej prędkości

auto sprowadziłem na sportowym niskim zawieszeniu w niemczech to się sprawdzało ale w polsce jazda okazała się koszmarem polskie dziurawe drogi nie tolerują niskich twardych zawieszeń więc zmieniłem cały komplet na standardowe fabryczne teraz jest super

miejsca tu nie brakuje zarówno w kabinie jak i w bagażniku materiały jak to audi ,vw się nie ma co równać zero tandetnych piszczących plastyków jak już są to naprawdę dobrej jakości, nadwozie jest ocynkowane więc i rdzę ciężko tu znależć pod warunkiem że auto nie brało udziału w jakimś zdarzeniu i było kiepsko naprawione w moim audiku nie mam tego problemu jest bezwypadkowe deska jest czytelna powiększona o 3 dodatkowe zegary można sprawdzić na nich np. ciśnienie oraz temp. oleju

audik posiada climatronik więc z wentylacją i ogrzewaniem nie ma problemu ustawiamy żądaną temp. zamykamy okna i gotowe. dodatkowo jest wyposażone w elektryczny szyberdach więc jak ktoś lubi jazdę z lekkim szumem powietrza załatwione i przy okzji kabina jest skutecznie wietrzona

prawe lusterko jest nieco mniejsze więc i mniej w nim widać lecz jest to kwestia przyzwyczajenia mi nie przeszkadza

jak do tej pory wymieniałem tylko podświetlenie deski rozdzielczej 4 żaróweczki z czego dwie tylko dlatego że kupiłem więcej nowych i nie chciałem po jakimś czasie znów rozkręcać tablicy ,co do elektroniki to jest ona oryginalna działa bez zastrzeżeń ,auto było sprawdzane w serwisie i komputer nie wykazał żadnych nieprawidłowości

w aucie poza wymianami części eksploatacyjnych, praktycznie nie miałem takiej potrzeby jest poprostu sprawne i wszystko zależy od samego kierowcy jeżeli o nie dba będzie mu służyło bardzo długo ,wcześniej pisałem o wymianie zawieszenia ,zostało wymienione dlatego iż nie bawiła mnie jazda z dodatkowymi atrakcjami w postaci oberwania nerek na naszych dziurach ,i nie było ono zepsute tylko zbyt niskie (zdażało się otrzeć o koleinę )po wymianie na nowe oryginalne zero broblemów jedyna wada to to iż w zakrętach auto się nieznacznie pochyla

SZKODA ŻE NIE MA NAPĘDU NA OBIE OSIE ALE NIE UWAŻAM TEGO ZA WADĘ POPROSTU JAK BY BYŁ BYŁOBY JESZCZE FAJNIEJ

WŁAŚCIWIE PRAKTYCZNIE WSZYSTKO ZAWSZE MYŚLAŁEM IŻ KOMBI JEST OCIĘŻAŁYM ZAWALIDROGĄ A TY MIŁA NIESPODZIANKA JAK TRZEBA JEST NAPRAWDĘ SZYBKI LUB JAK JEDZIE SIĘ NA ZAKUPY BARDZO ŁADOWNY MOŻNA POJECHAĆ Z RODZINĄ NA WEEKONDOWY WYPAD I NIE MARTWIĆ SIĘ ŻE COŚ SIĘ NIE ZMIEŚCI

jarosław grzaniewicz