Opinia Audi A3 ambition 1.6 AEH 105KM (benzyna) brak danych 1997r., ocena użytkownika (gh2)

Audi A3 ambition 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 AEH 105KM (benzyna)

data oceny: 2009-06-15

No własnie spalanie .Po pierwsze to co zrobiłem po sprowadzeniu auto to załozyłem gaz z instalacją sekwencyjną jest bardzo mały ubytek na mocy .Auto duzo palibenzyny jak na 1,6. Jeżdze dosyć powiecmy agresywnie a to bije po kieszeni .Instalacja sekwencyja daje duzo po pierwsze jest bez obsługowa gaz sam się przełancza po osiągnięciu odpowiedniej temp.silnika nie jest to nawet zauważalne z mojej strony kiedy się przełancza żadnych szarpnięć czy coś takiego silnik chodzi równo obroty dylikadnie falują/jak to na gazie/Auto na gazie poli niewiele więcej ale ile zostaje w kieszeni .Ostatnie byłem z rodziną w Koszalinie na paliwo wydałem 56 zł /za litr paliwa mam 2.5 litra gazu /gaz jest po 1.63 a benzyna po 4,38/Polecam innym tym bardziej że juz mam sporo na liczniku.

_ czy auto bylo bezwypadkowe _numeracja szyb była jednakowa _czy działaja prawidlowo wszystkie przelaczniki,podnoszenie szyb itp _czy jest sucho w aucie szcególnie pod wycieraczkami u kierowcy jak i u pasarzera

Biorąć pod uwagę okres użytkowania tego auta i to mogę polecić to auto innym z czystym sumienie, miałem w swoim zyciu wiele aut jak ople,fiaty,VV,Kia i moge smiało powiedzieć ze nastepnym autem jakie kupie to także będzie Audi

zaleta tego auta jest to ze latwo je sprzedam kiedy przyjdzie na to pora.czlowiek dwa razy sie cieszy gdz kupuje i gdy sprzedaje.marka auta jest popularna i chetnie kupowana.

Auto prowadzi się wyśmienicie i komfortowo, układ kierowniczy bez zarzutu bez żadnych niespodzianek przy wiekszych prędkościach producent zadbał o to aby było cicho i komfortowo nic nie trzeszczy i nie puka.

Stosunek masy samochodu i mocy auta jest ok chociaż to tylko 1.6 gdy autem jedzie więcej niż dwie osóby to jest widoczna różnica na niekorzyść auta jest mułowate przyspieszenie mało zadawalające .Na pewno nie jest to auto rodzinne .

Auto bez obciązenia sprawuję się wyśmienicie małe zrywne i ciche.Z obiązeniem tj cztery osoby dorosłe jest tragicznie fotele przednie wygodne świetne na długą trase ,a tył co najwyżej nadaje się tylko dla małych dzieci do 12 roku zycie.

Widocznoność z przodu jak i z tyłu jest dobra ,ale proponuję dokupić do tyłu czujnić cofania .Materiały z jakich zostało wykonane wnętrze jest b.dobra w końcu to audi.Aranżacja juz sprawa gustu kupującego.Karoseria, auto nie rdzewieje po warunkiem że nie było bite jak było bite to z jakich materiałów zostało naprawione i jak wykonane .Moje auto ma teraz 12 lat i wygląda dokładnie tak samo jak by wyjechało co dopiero z salonu,oprócz wyjechanych kilometrów widocznych na liczniku to nie widać minionych lat.

Auto nagrzewa się szybko w czsie zimy, klima /super sprawa /działa cicho i wydajnie.

No własnie co się psuje w takim aucie po tylu latach jazdy.Właśnie alektryka padaję po mału jakieś czujniki na szcęście nie jest to duży wydatek jak narażie to najwiekszy koszt to 250 zł.

Częsci do audi A3 na rynku jest mnusto jak i orginalnych jak i zastepczych zasada jest prosta do silnika to tylko orginał pozostałe to zastepcze .Ceny powiedzmy są przystępne np wymiana rozrządu /teraz to będę robił/to pasek rolka napinająca + pompa wodna /ją sie także wymiena w tym czasie/ to koszt z naprawą to 500 zł no i na 60000 tyś spokuj.

kupujac to auto mslałem ze producent pomysli takze o tym ale sie pomylilem.

Darek