Opinia Audi A3 1.8 1.8T AUM 150KM (benzyna+gaz) hatchback 2000r., ocena użytkownika (ph7)

Audi A3 2000r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 1.8T AUM 150KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2010-02-18

Dawką steruje komputer i jest bardzo oszczędny silnik. Gaz podkręciłem aby nie uszkodzić silnika. Więcej niż 13 litrów nigdy nie połknęła a jeżdżę szybko i dynamicznie. Polecam silnik 1.8T! Jest bardziej oszczędniejszy od zwykłego 1.8 w a mocy sporo więcej.

Podłączyć komputer i zrobić diagnostykę czujników aby nie było niespodzianki podczas użytkowania.

Na płyny eksploatacyjne podczas użytkowania oraz na ciśnienie w ogumieniu.

Polecam osobie która ma dość dużo kilometrów do pracy i podróżuje w dwie osoby. Przedział wiekowy 20-35 lat.

Sylwetka jest ładna. Środek auta widać, że mamy do czynienia z wysoką jakością materiałów. Wada autka jest taka, że w zakupie musimy trochę więcej pieniędzy dołożyć. Zaletą jest silnik, nie jedni zostają w tyle i nie zje nam całego portfela na stacji :)

Regulacja siły wspomagania jest świetna, można leciutko kręcić kierownicą.

W mieście jeden bieg najczęściej używany tzn. drugi ponieważ od 10 do 100 spokojnie można jeździć pełna elastyczność.

Jazda samemu przypomina jazdę sportowym samochodem, gdy jest załadowany płynie jak limuzyna. Cicho w środku, słychać tylko uszczelki na nierównościach jak się nie nasmaruje.Z przodu kubełkowe fotele trzymają super w zakrętach, w trasie super autko aż nie chce się wysiadać zatankować :D

Przestrzeni nie jest za dużo w porównaniu z większymi autami. Obsługa typowa Audi prosto czytelnie, piękne czerwone podświetlenie. Karoseria bez wad:) Bagażnik jak na takie małe autko jest spory: założyłem butle w koło 42litry, na tym koło zapasowe 15cali, obok subwoofer 30cm wpasowany i wzmacniacz i mam miejsce na torbę i notebooka.

Jazda w lato cały czas z klimatyzacją, jest wydajna ale trzeba dbać o nią- przynajmniej tania w utrzymaniu. W zimę przy mrozach ok -15stopni nagrzewa się szybciutko ponieważ ładnie zabudowany silnik.

Mam model po lifcie super duże lusterka podgrzewane z łamanym kątem widzenia, są super.

Cały układ jest dobrze zrobiony. Szybko siadają cewki wysokiego napięcia, średnio wytrzymują 160tys.km a są 4 oraz przepływkę trzeba czyścić aby nie uszkodziła się :)

Autko droższe w zakupie ale taniej wychodzi utrzymać Audi niż Opla Astre.

Zaskoczyło mnie spalanie ponieważ każdy mi mówił, że auto z silnikiem 1.8 i z turbiną będzie paliło przynajmniej 15 litrów a tu miłe zaskoczenie, pali mniej niż większość mniejszych silników.