Opinia Audi A4 1.8 TURBO, AEB 20V 150KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1995r., ocena użytkownika (bn9)

Audi A4 1995r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 TURBO, AEB 20V 150KM (benzyna)

przebieg: 206 km

data oceny: 2008-08-12

auto załadowane 3 osobami + ok 300kg bagażu -spalanie w trasie najniższe to ---6,3 l/100km ale średnio wychodzi ---8 l/100km -w mieście nie sprawdzone konkretnie bo nigdy nie było okazji - średnie spalanie przy umiarkowanej sportowej jeździe czyli używaniu przedziału 3500 - 5000 obr/min ---10 l/100km - srednie spalanie przy spokojnej jeździe na tzw. "EMERYTA" czyli używany przedział 2000-3000 obr/min ---7,5 do 7,8l/100km testy na spalanie robione tak: po wyjeżdzeniu całego zbiornika, tankowanie do 1 odbicia i w droge, obliczone średnie spalanie wg tego co wlałem do zbiornika bo komputer zawyża lub zanizą w zależności jaki charakter jazdy był ostatni przed tankowaniem. podsumowanie: jak na 150 konny silnik spalanie przy normalenj młodzieżowej jeżdzie 10 l/100km jest w granicach rozsądku jak dla mnie !!!

jeśli kupujemy w polsce to na zawieszenie, bo może ale nie musi być troche zorane. jeśli sprowadzamy sami to tylko na stan ogólny auta

w sumie na nic. tylko przeglądy robione na czas i wymieniane dobre części z średniej półki pozwolą na długie użytkowanie bez częstych wizyt w warsztatach samochodowych

zalety: do zalet zaliczyłbym dużo drobnych szczególików które audi ma w sobie tj. podgrzewane bębenki zamków czy moduły komfortu montowane już w standardzie i umilające życie kierowcy a także zestaw audio który wykrywa hałas i po przekroczeniu pewnych prędkości sam zwiększa siłe głosu odtwarzanej muzyki żeby kierowca nie musiał tego robić sam !! wady: -wycierający sie materiał na fotelach przednich a zwłaszcza fotelu kierowcy - tylko 2 szyby sterowane elektrycznie w standardzie aż do 2001 roku !!

auto sie prowadzi dobrze, zawieszenie zestrojone bardziej na komfort, bardzo dobrze tłumi nierówności na drodze, za układ kierowniczy dałem tylko 8pkt. dlatego że jest on dobry ale nie tak precyzyjny jak w bmw,bardzo dobrze sprawdza sie przy normalnym użytkowaniu ale przy sportowej jeździe jest conajmniej średni, hamulce to majstersztyk są ostre i wyhamowanie auta nie robi żadnych problemów-hamulce doskonale znane w vw i audi ze swej efektywności. Co do parkowania to widoczność przez tylną szybę jest średnia ale posługując sie lusterkami można śmiało zaparkować, lusterka oczywiście oddalają obiekt znajdujący się z tyłu.

co do silnika i skrzyni biegów powiem tylko że jak na tą klasę jest super. elastyczność:moment obrotowy zaczynający się przy 1750obr/min mówi sam za siebie- prawie jak w dieslu-prawie dlatego że czuć że auto przyspiesza ale swoją 2 naturę pokazuje po przekroczeniu 3500 obr/min. turbina pompuje wtedy odpowiednio dużo powietrza i silnik dostaje kopa, zachęca to oczywiście do używania wyższych zakresów obrotowych, biegi wchodzą płynnie i bez zgrzytów w silniku nawet po 200 tys przejechanych łącznie, 160 tys w niemczech i 40tys w polsce nic nie wycieka, oleju auto pali 100ml od wymiany do wymiany. Przyspieszenie 0 - 100----8,2 sek reszty nie sprawdziłem, prędkości na poszczególnych biegach: 1: 70km/h 2: 110km/h 3: 170km/h reszta nie sprawdzona z powodu braku odpowiedniej drogi i ograniczenia w mózgu kierowcy

jak już pisałem zawieszenie zestrojone na komfort, z przodu miejsca dużo, z tyłu niezbyt wiele- wyższe osoby będą miały problem z kolanami. wyciszenie bliskie ideału,

klimatronic czyli klimatyzacja automatyczna to kozak po prostu działa bezproblemowo nawet w deszcz szyby nie parują, odgrzybienie i sprawdzenie stanu raz na rok można zrobić - koszt ok 40żł

wszystko działa bezproblemowo

przednie zawieszenie jest aluminiowe ale złorzone z 3 wachaczy na lewą strone i 3 na prawą strone - dostępne pojedyńczo zamienniki lub komplet w serwisie za ok 650zł, ja wymieniłem tylko lewy i prawy dolny za kwotę ok 300zł bo miały luż i było słychać wyraźne stukanie podczas jazdy po "dziurach" amortyzatory KYB za kwote 280zł. moduł zapłonowy to prawdopodobny spadek napięcia akumulatora po dłuższym postoju auta czyli de fakto wina właściciela - koszt modułu zamiennik BERU 450zł, orginał w serwisie 1200 !!!! zakładajcie dobre akumulatory do swoich aut.

zaskoczyło mnie przede wszystkim spalanie -spodziewałem się że auto ze 150 konnym silnikem bedzie spalało średnio 12-13 litrów /100km ale nie tylko, auto jest z 95 roku a trzyma sie jak by miało 5-6 lat, cynkowane nadwozie nie gnije, jeden tylko żyd jest na dachu przy górnej części szyby -reszta perfekt. dla porównania opel Vectra którym jeździłem poprzednio z tego samego roku miał robioną blachę już 3 razy i obecnie jeździ beż tylnego błotnika.