Opinia Audi A4 B5 po lifcie 1.9 AJM 115KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 2000r., ocena użytkownika (qb2)

Audi A4 B5 po lifcie 2000r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 AJM 115KM (olej napędowy)

data oceny: 2010-02-19

W mieście przy dynamicznej jeździ i w korkach spalanie może dojść i do 7 litrów, średnio poniżej 6l spokojnie, a na trasie to i nawet poniżej 5l.

Jak zwykle bezwypadkowość i przebieg. O dieslach trzeba dbać bo szybko można się narazić na wymiane pompowtrysków lub turbiny, a to już troche kosztuje. Przebieg auta można bez problemu sprawdzić za pomocą komputera, poniważ mimo tego, że ktoś może cofnąć licznik, jednak komputer w aucie ma pamięc w której przetrzymuje ilość wytryskiwanego paliwa na kilometr i z błędem + - 5000km na 100 000km przejechanych mozna ocenić realny przebieg.

Pilnować terminów wymiany oleju i filtrów

Wszytkim

Bardzo dobre trwałe, wygodne i szybkie auto. Przy tym nie zrujnuje Cię na stacji paliw. Trzeba jednak tankować dobre paliwo i lać dobry olej. Polecam zmieniać olej i filtry nie co 15 000km tak jak to przewiduje producent, ale troche wcześniej 10 - 12 tys. km. Mój egzemplarzy przy swoim przebiegu nadal jeździ na oleju 5W30 Mobil 1 Syst S Special V dedytkowanym do silników zasilanych pompowtryskiwaczami. I do tej pory nie spożywa olej z czego jestem bardzo zadowolony.

Auto bardzo dobrze sie prowadzi, na prostej ładnie wybiera nierówności, a w zakrętach mało się przechyla i daje poczucie pewności. O dobijaniu na nierównościach nie ma mowy (no chyba że jakaś gigantyczna dziura). Układ kierowniczy jest precyzyjny, a jego siła wspomagania jest bardzo dobrze dobrana.

Elastyczność silnika jest niesamowita, praktycznie od 70km/h możemy już sobie jechać na 5-tym biegu i tak aż do oporu :). Wadą tego silnika (pompowtryski) jest jego klekotanie, zwłaszcza przy zimnym silniku, ale to akuratnie jest chyba jego urok, a nie wada. Skrzynia jest dobrze zgrana, ale przydałby się 6-ty bieg. Na I-szym i II-gim biegu gdbyby nie trakcja opony trzebaby było często zmieniać.

Zawieszenie jest komfortowe, jednak spokojnie można nim szybko pokonywać zakręty z pełnym obciążeniem auta nie martwiąc się, że wylecimy z drogi. Wyciszenie auta jest więcej niż dobre. Fotele jak dla mnie trochę za małe (190cm wzrostu), przydałoby się dłuższe siedzisko i większy zakres regulacji siedziska.

Z przodu powiedzmy że jest ok, natomiast z tyłu już jest gorzej, ale dla osób do 180cm wzrostu nie powinno być problemu. Wnętrze w porównaniu do poprzednika czyli audi 80 B4 jest mniejsze. Materiały wykończeniowe na najwyższym poziomie (nie ma mowy o jakimś skrzypieniu czy innych dziwnych odgłosach). Zabezpiecznie antykorozyjne jak to w audi bardzo dobre, ale zauważyłem już to w kilku spotkanych takich autach na drodze, że nie wiadomo czemu tylko listwa nad rejestracją, która jesty wkonana z aluminium utlenia się (dziwne). Tylne siedzenia asymetryczne, bez problemowo składane. Co do ergonomi wszytko proste czytelne i przejrzyste, nie musimy niczego szukać, obsługa intuicyjna.

Klima chłodi bardzo szybko, a zimą możemy sobie zrobić piekarnik w samochodzie :)

Widoczność do przodu jest w porządku, do tyło troszeczke gorzej. Prawe lusterko jak to w audi jest mniejsze od lewego (nie wiem po co i dlaczego)

Brak problemów.

Jeżeli chodzi o koszty części to jest bardzo duże zróżnicowanie, ale za to jest szeroka gama i nie ma problemów z tym.

Cena zakupu

Silnik i zawieszenie. SIlnik bardzo żwawy (chociaż mój egzmplarz ma zrobiony chip tuning, ale delikatny). Zawieszenie komfortowe i dające jednocześnie pewno prowadzenie.

Wojciech