Opinia Audi A6 Avant 2.5 TDI 140KM (turbo diesel) kombi 1996r., ocena użytkownika (43k)

Audi A6 Avant 1996r. - opinia użytkownika

silnik: 2.5 TDI 140KM (turbo diesel)

data oceny: 2008-02-10

Trzeba sprawdzić czy koło pasowe nie ma bicia, jeśli tak, świadczy to o konieczności jego wymiany (koszt ok.350zł) Zawieszenie najlepiej jak jest stalowe a nie aluminiowe, no i silnik, tylko rzędowa 5-tka a nie V-6

Nie należy mocno gazować zaraz po włączeniu silnika i nie gasić go po długiej jeździe. Chodzi o turbinę, może się uszkodzić a to poważny wydatek.

Jest to samochód dla ludzi po 40-tce którzy się już wyszaleli i potrzebują solidnego samochodu do pracy i podróży. Jest naprawdę niezawodny i ekonomiczny. Prawdziwy wół roboczy i tak go wykożystuję.

Jest naprawdę niezawodny, praktycznie się nie psuje i jak się o niego dba to gwarantuje długoletnią niezawodną pracę

Jest duże więc z parkowaniem mogą być kłopoty, trzeba wyczuć wielkość. Jest dosyć twarde jak na niemca przystało ale za to pewnie się prowadzi. Precyzyjność układu kierowniczego jest wręcz idealna (jak dla mnie)nawet najmniejszy ruch kierownicy natychmiast przenosi się pewnie na koła. Można kręcić kierownicą palcem w lewo i w prawo bez problemu.....ale po co?

Moja wersja skrzyni jest 6-cio biegowa więc często jej używam podczas jazdy po mieście. Silnik jak na diesla (rzędowa 5-tka, nie V6) jest cichy i jest to jeden z najlepszych silników. Najlepiej przyspiesza na biegu 2,3 oraz na 6 (na 5-tce troche mu brakuje mocy)ale delikatnie przyspieszając można z prędkości 40km/h jadąc na biegu 6-tym rozpędzić się do 220km/h Sam silnik ma taki moment obrotowy, że z powodzeniem można jechać na wolnych obrotach (bez gazu) na biegu 6-tym

Odpowiedzi podaję z doświadczenia. Ten model nigdy nie będzie tak "miękki" jak francuz, ale za to jeździ się pewniej. Jest cichy jak na diesla. Lepiej się prowadzi jak jest pełny pasażerów.

U mnie jest skóra więc od czasu do czasu ją przecieram i jest ok. Mam kombi więc kładę tylne siedzenia i mogę wsadzić dużą lodówkę i zamknąć.W środku jest dużo miejsca nawet dla bardzo wysokich. Karoseria jest obustonnie cynkowana więc odporna na rdzę

Mam climatronic dwu strefowy i podgrzewane fotele (przód/tył 6 pozycji) Ogrzewanie sprawdza się bardzo dobrze, już po paru minutach leci cipłe powietrze nawet jak jest -15 stopni. W lato jednak preferuję otwieranie okien, bo od klimy mam katar (chyba, że w trasie)ale nie lubię jak mi marzną nogi

Nie ma żadnego problemu z widocznością, okna są duże, lusterka wystarczające i co najważniejsze sterowane i podgrzewane i można je ustawić w każdej chwili

Zaraz jak go kupiłem, zatankowałem do pełna. Trochę zaskoczył mnie rachunek który musiałem zapłacić, ale ten smok ma zbiornik 90 litrów. To była jedyna wada, potem zapomniałem o tankowaniu. Wskaźnik jakby zamarzł. Po trasie obliczyłem, że pali jak "maluch" tylko ropy!