Opinia SsangYong Kyron 2.0 141KM (turbo diesel) kombi 2007r., ocena użytkownika (23hv)

SsangYong Kyron 2007r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 141KM (turbo diesel)

data oceny: 2012-10-27

Bardzo duże spalanie. Naprawdę kosmiczne.

Odpowiedź:Nie

Na cenę. Trzeba pamiętać, że potem trzeba będzie włożyć ca. 20000 zł (w ciągu 5 lat).

Trzeba się liczyć, że w każdej chwili może stracić moc. Najlepiej, jakby ktoś go ukradł (uprzednio wykupując AC).

Wrogowi.

Oryginalne, ładne nadwozie. Idealne na polskie, dziurawe drogi, pod warunkiem, że nikt nie jeździ na tylnych siedzeniach. O terenie można zapomnieć. Awaryjne (bardzo!!!), kłopoty z częściami, ropę żre jak smok, ociężałe, wręcz wołowate. Drogi w eksploatacji (drogie, coroczne przeglądy ca. 2-3 Kzł/rok). Mam go od nowości, ok. 5 lat. Tylko w pierwszym roku działał bez zarzutu. Odradzam z całego serca.

Dobry na polskie drogi, nierówności, dziury. Kiepski napęd 4x4, nie da się wyłączyć mechanizmu różnicowego, można się zakopać. Bardzo kiepsko się parkuje, słaba widoczność do przodu, fatalna do tyłu, bez czujników ciężko.

Fatalny wół. Automat. Skrzynię wymieniłem po 55tys. km. Lekkie dociśnięcie gazu kończy się 15 l/100km. kilka razy w tygodniu wchodzi w tryb awaryjny w najmniej spodziewanym momencie, raz wyprzedzałem ciężarówkę i nagle stracił moc, o mało nie zginąłem w czołowym.

Głośniejszy od traktora, rzuca na tylnych siedzeniach. Z przodu jest OK.

Z przodu siedzi się komfortowo, z tyłu jest pewien dyskonfort. Słabo składają się tylne siedzenia, tworzą bardzo nierówną płaszczyznę. Na szczęście buda jest wysoka i sporo wchodzi.

Fatalna. Bardzo długo się nagrzewa, klima do niczego, bardzo słaba, ciężko nią sterować, projektował ją jakiś psychol, user very unfriendly.

Widoczności do tyłu praktycznie nie ma. Do przodu w miarę OK.

Notoryczne problemy. Kilka razy w tygodniu.

Mam go od nowości. To auto to jeżdżący paralityk. Ciągle trzeba coś naprawiać. Najgorsza skrzynia biegów-automat, moduł sterujący (kilkanaście tys. zł) po 50tys. km.

Strasznie awaryjne, coroczne 2-3 Kzł za naprawy i przeglądy, szybko poleciał automat.

Maciej