Opinia Subaru Legacy 2.0 150KM (turbo diesel) kombi 2008r., ocena użytkownika (24pk)

Subaru Legacy 2008r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 150KM (turbo diesel)

data oceny: 2014-10-25

Średnie spalanie 6,8 l/100. Sprawdzone przez 3 miesiące, na odcinkach łącznych 5500 km. Więc miarodajne. Jazda zarówno codzienna (sklep, praca, dzieci do szkoły), jak i dłuższe trasy i autostrady.

Pilnować wymiany oleju - co 10 tys km - zalecenie znawców i serwisu. Zapytać użytkowników Subaru o technikę używania sprzęgła. Duży moment obrotowy, napęd 4x4... Przy nieodpowiednim używaniu, można znacznie przyspieszyć konieczność wymiany sprzęgła. Czytałem na forach internetowych. Ja nie miałem problemu.

Polecam każdemu, kto chce jeździć np Subaru Imprezą, ale jednocześnie musi mieć auto rodzinne z miejscem na wakacyjne walizki, wózek itd. Jednocześnie ucieszy każdego, kto lubi kontrolę finansów (oszczędność).

Sportowy, rodzinny i ekonomiczny. Dziwne połączenie, ale prawdziwe. Niezawodny, pewny i bezpieczny. Sprzedałem z powodu sytuacji materialnej (bolesna przesiadka do 15-letniego Golfa). Ale kiedy sytuacja się poprawi, ponownie kupię ten sam model.

Rewelacja. Prowadzenie tego auta daje dużo radości i wielkie poczucie bezpieczeństwa. Nie lubi dziurawych dróg - twarde zawieszenie -, ale znosi je w miarę dobrze.

Bardzo dobry i dynamiczny silnik. Może troszkę głośny, ale nie przeszkadzało mi to, dlatego daję "10". Skrzynia też super, z jednym mankamentem, który trudno uznać za wadę. Przy prędkości 40 km/h (częste ograniczenia w miastach) trzeba jechać albo na "2" i znosić wycie wysokich obrotów, albo na "3" i znosić zbyt niskie obroty i wrażenie dławienia. Kwestia przyzwyczajenia, ale "dwójka" trochę "za krótka".

Żadnych wad i uciążliwości. Twarde zawieszenie, ale komfortowe (odpowiednie do dynamicznego charakteru). Wyciszenie - bez rewelacji, ale też nie jest źle. Szyby bez ramek przenoszą trochę więcej szumu. Głośniej też słychać silnik (w porównaniu do benzyny).

Tylna kanapa raczej dla 2 osób. Oczywiście można zapakować trzecią, ale raczej drobną. Wygodnie będzie tylko 2 osobom. Schowków życzyłbym sobie więcej, zwłaszcza brakowało "kieszeni" w tylnych drzwiach. Bagażnik wielki.

Grzanie i chłodzenie - super. Jedyny minus, to brak możliwości zamknięcia nawiewu na środku deski. Przy ustawieniu "auto", Często wieje właśnie tymi nawiewami i to bywa niefajne.

Nigdy nic się z elektryką nie działo. Wszystko O.K.

2 lata i 33 tys km. Nie było napraw, z wyjątkiem wymiany łącznika stabilizatora - grosze i 20 minut u mechanika.

Mariusz