Opinia Suzuki SX4 MoonLight edition 1.6 120KM (benzyna) hatchback 2010r., ocena użytkownika (2257)

Suzuki SX4 MoonLight edition 2010r. - opinia użytkownika

data oceny: 2011-04-17

Spalanie tego samochodu to jest koszmar z najgorszego snu. Podane przezemnie wartości nie są odczytane z "komputera" pokładowego, który wskazuje o ponad litr mniej tylko rzeczywiste obliczenia. Wskazania "komputera" szokują jak się policzy to chce się człowiekowi wyć z rozpaczy. Na trasie autostrada 140km/h nie więcej auto pali 13 litrów. W mieście staram się jeździć naprawdę oszczędnie dużo hamowania silnikiem itp a spalanie 11 litrów. Mój poprzedni samochów Passat z silnikiem beznzynowym 2000cm3 palił w mieście 9,5 litra, więc kupiem samochód lżejszy z mniejszym silnikiem i pali 1,5 litra więcej. Koszmar, koszmar, koszmar. Zastanawiam się w jaki sposób wystąpić do Suzuki o rekompenstaę finansową. Jest to pierwszy samochód jaki miałem (20 lat jestem kierowcą) któy na autostradzie pali dużó więcej niż przy jeździe miejskiej.

Odpowiedź:Nie

Dla mieszkających w polu lub mających do posesji dojazd gruntową będących właścicielami stacji paliw

To jest auto dla kogoś kto mieszka na polu lub ma dojazd do domu drogą gruntową bo napęd 4x4 sprawuje się OK. Reszta wielka porażka. Musze jeszcze wspomnieć o bardzo ubogim komputerku który pokazuje: temperaturę na zewnątrz, spalanie( oszukuje i ponad 1 litr) oraz ile zostało do przejechania kilometrów( na baku). Obsługa komputera z przycisku na desce rozdzielczej tak jak kasowanie licznika. Kto to wymyślił. Naprawdę trzeba było długo mysłeć aby taki sposób obsługi zrobić. Dlaczego nie ma przycisku na kierownicy np w miejscu jakigokolwiek przycisku od sterowania radiem któe z powoidzeniem można obsługiwać prawą ręką z panelu radia. Jedna wielka porażka. Jest jeszcze parę niedopracowanych drobiazgów ale nawet nie chce mi się pisać. Kiedy kupowałem to auto miałem jakieś zaćmienie umysłu.

Samochód prowadzi się dobrze

Napęd tego samochodu to wielka porażka. Przy tym spalania, masie samochodu i mocy powinien startować jak rakieta, a odnosi się wrażenie, ze samochód nie chce ruszyć dopiero kiedy wejdzie na obroty to jest lepiej ale do dobrze jeszcze wiele mu brakuje. Nie wiem co jest powodem czy skrzynia czy silnik. Jestem bardzo niemile zaskoczony napędem SX4

Komfor jazdy jest OK.

Przestrzeni jest tyle ile powinno być w tej wielkości samochodzie. Karoseria szczególnie lakier to następna porażka w tym samochodzie. Suzuki daje na lakier jeden rok gwarancji to powinno zapalić każdemu kupującemu ostre czerwone światło. Lakier jest bardzo miekki i rysuje się od byle silniejszego dotknięcia. Rok gwarancji na lakier kto daje mniej.

Działa OK

Widocznośc OK. Duże lusterka są bardzo przydatne. Widocznośc do tyłu kiepska ale przy tej wielkości samochodzie nie stanowi to większego problemu. Mogły by być montowane w standardzie lub fabrycznej opcji czujniki cofania.

Jest OK

Nie wiem nie robiłem

silnik i skrzynia biegów porażka

napęd 4x4 jest OK