Opinia Suzuki SX4 1.6 120KM (benzyna) hatchback 2007r., ocena użytkownika (2389)

Suzuki SX4 2007r. - opinia użytkownika

data oceny: 2012-03-24

Niektórzy piszą, że osiągają na tym samochodzie spalanie rzędu 12-13l/100. Nie wiem jak to możliwe. Ja nigdy nie przekroczyłem 8.6l/100, a przejechałem 65kkm w różnych warunkach.

Singiel, para, max. 1 dziecko. Zarówno w trasę jak i do miasta, choć w mieście bywa mało ekonomiczny.

Na samochód rodzinny nadaje się średnio. Na jazdę w 1-2 osoby super tak na miasto, jak i na dalsze wycieczki. Duża niezawodność daje komfort psychiczny. Kierowcy, którzy nie czują się pewnie powinni zainwestować w czujniki cofania. Poza tym auto bardzo fajne - fajne wyposażenie w standardzie (alufelgi, klimatyzacja auto, elektryka pełna, skórzana kierownica itp.). Auto warte polecenia.

Auto ma stosunkowo wysoki prześwit, więc ma tendencje do lekkiego przechylania się przy zakrętach, ale nie stanowi to dużego problemu.

Skrzynia potrafi nieco zahaczyć na niskich biegach. Przyspieszenie przeciętne. Oczywiście jest różnica przy włączonej/wyłączonej klimatyzacji.

Zawieszenie stosunkowo twarde, ale przy tym prześwicie jest to niezłe, zwłaszcza jak się jeździ po terenie. Wygoda z tył przeciętna jeśli pasażerowie z przodu są większych gabarytów. Przód bardzo wygodny, jak się umie wyregulować fotel, bo po opiniach widzę, że nie wszyscy potrafią. Przy prędkościach powyżej 140kmh kabina stosunkowo głośna, ale radio samo się podgłasza wtedy ;).

Bagażnik mały - typowo miejski, choć przy pełnym złożeniu tylnej kanapy robi się bardzo duży - można przewieźć pralkę albo tv 46 cali ;). Z tyłu stosunkowo niewiele miejsca.

Nagrzewanie szybkie. Dodatkowy plus za podgrzewane fotele, które dają komfort po kilkudziesięciu sekundach w zimie.

Widoczność z przodu ograniczają dość szerokie słupki. Przy skrętach zwłaszcza przez przejścia dla pieszych lepiej się wychylić, bo potrafią pieszego zasłonić. Lusterka rewelacyjne. Widoczność do tyłu ograniczona wysokością samochodu. Mało wprawny kierowca lepiej się będzie czuł z czujnikami cofania.

Przez niecałe 5 lat nie wymieniałem nic ponad standardowe wymiany serwisowe w ASO (filtry, płyny itp.). Jedynie tarcze były toczone po 45kkm. Urok ten psują jedynie koszty przeglądów w ASO - mieszczą się w granicach 500-1000zł.

Widoczność do przodu - belki zasłaniają przeszkody.