Opinia Suzuki SX4 2WD 1.6 107KM (benzyna) hatchback 2009r., ocena użytkownika (p6k)

Suzuki SX4 2WD 2009r. - opinia użytkownika

jeździłem/łam tym autem: 20 lat lub więcej

data oceny: 2010-02-18

Odpowiedź:Nie

TO SZMELC, KTORY PALI JAK RUSKI ZIL.

Jakby tu pozbyc sie go najkorzystniej.

Managerom SUZUKI DO KOMPLEKSOWEJ POPRAWY!!!

Zle, typowe marketingowe oszustwo, piekne zapowiedzi, okrutna rzeczywistosc. Odradzam STANOWCZO i GORACO, obsuwa jak cholera.

Słyszałem opienie o wybornym prowadzeniu sie tego auta. To chyba nieporozumienie. W warunkach zimowych jakie obecnie panują na nowych zimowych oponach, po śniegu jadę w zasadzie w stałym uślizgu. Mam również Scenica 1998. Ten idzie po śniegu pewnie jak czołg.

Silnik (myślałem że nowoczesny) zajmuje się tylko pobieraniem horrendalnych ilości benzyny przy najlżejszym DOTKNIĘCIU pedału gazu. Przy przyspieszaniu - dziura typu turbo, a na komputerze (paliwo) brak skali! Skrzynia twarda, haczy.

Zawieszenie za twarde, tyłem "rzuca" na nierównościach, znacznie lepiej gdy tył obciążony. Fotel kierowcy skrzypi jak w 30-letniej Syrence (serwis twierdzi że posmaruje - nie ma mowy o wymianie fotela!!!!). Przy szybszej jeździe głośno jak w pustym młynie.

Kierownica bez regulacji poziomej, fatalny fotel, więc nie da się wyregulować prawid- łowej pozycji (mam tylko 170 cm-co zrobią wysocy?). Jeżdżę na max odsuniętym fotelu by móc w miarę prawidłowo prowadzić więc za mną z tyłu brak miejsca. Bagażnik mały. Zabezpieczenia przed korozja de facto BRAK.

Słyszałem o wspaniałym działaniu wentyla- cji. To kolejna bzdura. Zawsze rano wnętrze zaparowane, gdy dasz grzanie na full po pewnym czasie oczywiście odparowuje. Grzeje niby dobrze ale nie da się rozprowadzić strumieni powietrza równomiernie. Z tyłu brak nawiewu. W sumie Syrenka.

Widoczność do przodu ograniczają podwójne słupki, do tyłu jest całkiem do kitu. Lusterka duże i dobre lecz niewłaściwie umieszczone, za blisko, nie wystarczy rzut oka, trzeba odwracać głowę.

Fatalnie zestrojone ssanie, obroty obnizaja sie zbyt wolno, przez co paliwo niepotrzebnie leje sie strumieniami i dodatkowo zalewajac niszczy silnik.

Nie wiem auto jest nowe.