Opinia Suzuki SX4 2 WD 1.6 107KM (benzyna) hatchback 2009r., ocena użytkownika (qd4)

Suzuki SX4 2 WD 2009r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-02-19

Nie spodziewałem się w najgorszych snach czegoś podobnego. Pali jak ZIŁ (były kiedyś takie ruskie ciężarówki). Przy szybszej jeździe weźmie i 17l!!!!!!!

Odpowiedź:Nie

Nie kupować!!!!!

Na straszne zużycie paliwa.

Konstruktorom do całkowitej poprawy.

Auto bardzo mi się podobało. Kupiłem nowe i jest to całkowite rozczarowanie. Fabryczna deklaracja ma sie nijak do rzeczywistości. słowem ........

Układ kierowniczy pracuje marnie, pozosta- wia ostatnią pozycję kierownicy, nie cofa całkiem do jazdy na wprost! Hamulce przeciętne. Parkowanie - słaba widoczność do tyłu i na boki.

Silnik nie wchodzi od razu na obroty, ma coś jak dziurę turbo. Przyspieszenia bardzo przeciętne, bez zaznaczenia mocy ok. 102 kM w lekkim 1130 kg aucie.

Zawieszenie niepotrzebnie twarde, tył rzuca bez obciążenia. Fotel kierowcy to istna katastrofa, skrzypi jak nigdy nie słyszałem nawet w Syrence 35 lat temu i nie da się tej usterki usunąć, a Suzuki go na gwarancji nie wymieni i już!!!

Miejsce dla kierowcy stanowczo za krótkie (mam 170 cm), wymaga odsunięcia fotela na max. Gdyby była pozioma regulacja kierownicy byłoby lepiej, ale nie ma w żadnej wersji.

Ogrzewanie sprawne w sensie grzania, ale wentylacja, no, marna. Szyby z rana długo odparowują.

Widoczność do przodu ograniczają podwójne słupki, do tyłu mało co widać, lusterka duże ale fatalnie umieszczene, trzeba całkiem odwracać głowę!!

Elektronika beznadziejna. Zestrojenie ssania powoduje że działa ono stanowczo za długo, pracuje na zbyt wysokich obrotach (na początku 2,5 tys.). Powoduje to potworne pobieranie benzyny po odpaleniu, które trudno jest później ustabilizować.

Właściwie poziom spalania całkowicie dyskwalifikuje to auto. Warszawa była przy nim stosunkowo oszczędna!!!!