Opinia Suzuki Swift Mk II 1.0 80KM (benzyna) hatchback 1991r., ocena użytkownika (wg1)

Suzuki Swift Mk II 1991r. - opinia użytkownika

data oceny: 2011-02-13

Na prawdę samochodzik nie dużo palił. Na 30L benzynki spokojnie 500km można przejechać.

Silnik. Ponieważ lubią wysokie obroty musi być sprawny. Musi pracować równo - jak na 3 cyl. jednostkę - żadnych wycieków oraz zgrzytów ze skrzyni. Przednie nadkola lubią gnić.

Kontrolować poziom oleju. Jeżeli "pije" olej to niestety pierścienie do wymiany- ok 170 zł za komplet. A tak lać benzynę i jeździć.

Początkującym kierowcom. Jako autko miejskie.

Mały promień skrętu, dość precyzyjny układ kierowania. Niestety brak wspomagania. Jednak samochód ma małą masę i przeciętny kierowca nie powinien mieć problemu z kręceniem kierownicą. Nawet podczas parkowania.

Ja posiadałem samochód wyprodukowany w Japonii. Nie znacznie różni się od tych wykonanych na Węgrzech. Na pewno jakością wykonania. Dodatkowo silnik otrzymał 15 KM więcej. Nominalnie posiadał ok 65KM. Ta moc do jazdy po mieście w zupełności wystarczyła. Był żwawy, zwinny a przy tym nie dużo palił. Silnik działał bez zarzutu. Przez 2 lata (ok 180 000 km zrobionych)nie było z nim większych problemów. Zmorą była zawilgocona kopułka rozdzielacza.przez co gubił iskrę.

Generalnie samochód wygodny dla przeciętnych ludzi.Wysocy ludzie mają problem z zajęciem miejsca na fotelach. W końcu to małe miejskie autko. Jeżeli jednak za dużo ciężaru będzie na tylnej kanapie, w bagażniku przód autka się uniesie i stracimy 80% przyczepności na przedniej osi. Co uniemożliwia bezpieczną jazdę.

To małe autko miejskie w związku z czym z przestrzenią jest tu średnio. Z przodu można w miarę wygodnie usiąść natomiast z tyłu jest już gorzej. Krótka kanapa i mało miejsca na nogi. Autko jest wąskie co sprawia że łatwo wszędzie sięgnąć. Nawet otwarcie szyby u pasażera z przodu z fotela kierowcy nie stanowi wielkiego problemu. Nawet nie trzeba się specjalnie pochylać. Środek? hmm plastik, plastik i welur. Welur dobrej jakości nie przeciera się mocno. Oprócz foteli podsufitki i dywaników reszta wyposażenia w plastiku, ale nie skrzypi.

Nagrzewanie czy wentylacja ze względu na rozmiary naprawdę szybka.

Widoczność jest na prawdę dobra i do przodu i do tyłu. Słupki są niewielkich rozmiarów przez co nie zasłaniają widoku. Lusterka boczne są małe i brak regulacji od wewnątrz- przynajmniej tak było w mojej wersji. Można się do nich przyzwyczaić.

Z elektroniki to najbardziej zaawansowane w tym samochodzie to chyba radio. Elektroniki praktycznie nie ma. Elektryka natomiast jest bardzo prosta i łatwo sobie można z nią poradzić. Jedyny problem tak jak pisałem wcześniej miałem z kopułką rozdzielacza. Albo przecieka "o ring" albo uszczelnienie kopułki.

Wahacz ze sworzniem 130 zł, pasek 45 zł, klocki ok 70 zł. Wiec auto jest dość tanie w eksploatacji.

Cienkie blachy i przy byle puknięciu spore wgniecenia. Ale łatwo ją wyprostować.

Byłem zaskoczony jak się zbierało to autko.

Grzegorz