Opinia Suzuki Vitara Sidekick 3d. 1.6 1.6 8V 1punkt.wtrysk. 80KM (benzyna+gaz) cabrio 1994r., ocena użytkownika (qf6)

Suzuki Vitara Sidekick 3d. 1994r. - opinia użytkownika

nadwozie: cabrio

silnik: 1.6 1.6 8V 1punkt.wtrysk. 80KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2010-02-19

Z tym spalaniem to różnie bywa...jak jest ciepło odłączysz przedni napęd(manualne sprzęgiełka napędu) i oszczędzałem pedał gazu to mieszane spalanie benzyny wychodziło 7.8L gazu 8.7L zaś zimą przy 4X4 w ciężkim terenie 15L benzyny i 22L gazu lekką reką ;)

Stan ramy czy nie jest zgnita lub krzywa, wycieki oleju ze skrzyni,silnika, mostów, wał napędowy-włączasz 4x4 120km/h jeśli nic nadmiernie z tyłu nie wyje i nie bije jest ok.,

Na miny zazdrosnych kierowców którzy stoją w miejscu ślizgając się na lodzie lub w błocie hehehe

zdecydowanie tak zimą-jak złoto, latem zrzucasz dach i masz Cabrio części niedrogie,właściwości terenowe genialne jak na małą terenówkę nieduże spalanie.

Jak narazie rewelka kupiłem ją rok temu zrobiłem osobiście nią 15tyś KM, mieszkam na Podbeskidziu i tej zimy auto spisało się na medal,odpukać- nigdy mnie nie zawiodło, jak narazie jestem bardzo zadowolony!! POlecam

Przy braku wspomagania dla niektórych może być problemem manewrowanie w miejscu-szczególnie dla kobiet, aczkolwiek takie wersje- bez wspom. występują bardzo rzadko,prowadzenie dość nerwowe szczególnie w szybkich ciasnych zakrętach ot wina zawieszenia jakie tu zastosowano sytuację nieco poprawia włączenie napędu 4X4 i założenie szerszych opon ale cóż nie jest to auto wyścigowe.Jeśli chodzi o jazdę w terenie-rewelacja jest lekka więc nie topi się w błocie jak ciężki Patrol czy Pajero a pokonywanie dużych wzniesień i pochyłości terenu w każdych warunkach poprostu bajkowo łatwe!!

Silnik 1.6, 8 zaworowy 1 ptk.wtrysk 80KM, nie jest demonem mocy ale za to jest najbardziej oszczędny w porównaniu do innych silników benzynowych max moment obr. dostępny od najniżych obr. pozwala na względnie dynamiczne poruszanie w mieście jak i śmiałe brodzenie w średnio-ciężkim terenie.

resorowanie bez zastrzeżeń przydałby się z tyłu wahacz poprzeczny, który zniwelowałby nerwowe zachowanie tyłu auta na zakrętach ale cóż geniusz tego modelu leży w tym przyapdku chyba w prostocie...

Gdyby nie słabe zabezpieczenie antykorozyjne byłaby rewelacja!!!

Co do awaryjności ciężko coś powiedzieć bo kupiłem auto z przebiegiem 140 tyś KM i w zasadzie do wymiany były rzeczy które zazwyczaj przy takim przebiegu są do wymiany(oprócz standardowych filtrów,płynów,świec itd.) czyli osłona przegubu, kompletny wydech,sonda Lambda,łożysko koła,jednakże wszystkich napraw można dokonać samemu a części jak na terenówkę o niebo niższe w porównaniu choćby do Pajero,Patrola czy Frontiery taniej wychodzi jedynie Niva ;)